Uzman isim en çok kazandıran yeni yatırımı açıkladı: Ne konut ne borsa ne de altın hepsini solladı geçti

Milyonlarca vatandaş en çok kazandıran yatırım yöntemlerini araştırmaya devam ediyor. Son olarak kira artışlarına getirilen yüzde 25’lik sınırlamanını ardından konut yatırımı yatırımcıların gündeminden düşmeye başlamış durumda.

Emlak uzmanı Özkan Aydemir, konuya ilişkin olarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Dairelerin yatırım aracı olmaktan çıktığını belirten Aydemir, yatırımcıların yeni trendini açıkladı.

Bursa’da Emlak Uzmanı Özkan Aydemir, yeni imar bölgelerinin acilen açılması ve kentsel dönüşümün hızlandırılması gerektiğini belirterek, konutlara uygulanan yüzde 25 kira artış sınırlamasıyla birlikte dairelerin yatırım aracı olma özelliğini kaybettiğini söyleyerek en çok kazandıran yeni yatırım yöntemini açıkladı

Bursa genelindeki binaların yüzde 55’inin deprem öncesi yapıldığını vurgulayan Gayrimenkul Uzmanı Özkan Aydemir, Türkiye genelinde Kasım ayı sonu itibariyle yıllık 93 bin konutun satıldığını, bunların yüzde 5,5’inin konut kredisi ile satıldığını belirtti.

Bursa’da ise Kasım ayında 3 bin 449 adet konut satışı gerçekleştiğini ve 11 aylık satışlara bakıldığında son 9 yılın en düşük konut satışının yaşandığını ifade etti.

Aydemir, yaşanan depremlerin ardından kentsel dönüşümün hızlanması gerektiğini ve vatandaşların sağlıklı yapılarla buluşturulması gerektiğini söyledi.

Yeni imar bölgelerinin açılmamasının arsa maliyetini artırdığını dile getiren Aydemir, bu durumun fiyatların bir basamak düşerek piyasa rakamlarına geri dönmesine neden olabileceğini öngördüklerini belirtti.

YATIRIMCILARIN YÜZDE 80’İ BUNA YATIRIM YAPIYOR

Konutlara uygulanan kira artış sınırlamasının da konutları yatırım aracı olma özelliğini kaybettirdiğini ifade etti.

Aydemir, bu nedenle müşterilerin yüzde 80’inin arsa, arazi ve işyerlerine yöneldiğini söyledi.

Söz konusu ekonomik gidişat durumunda arsa, arazi ve işyerlerine yapılacak yatırımın çok daha karlı olduğu ifade ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx