Ünlü analist, Bitcoin’in yüzde 50 oranında düşebileceğini söyledi

Kripto analisti Nicholas Merten, ekonominin resesyona girmesi durumunda, lider kripto paranın bundan kötü etkilenebileceği konusunda uyardı.

Merten, YouTube üzerinden yaptığı açıklamada, Fed’in şahin para politikasının uzun süreli bir ekonomik krizi de beraberinde getirmesi halinde, Bitcoin’in değerinin %50’ye yakın bir oranda düşebileceğini söyledi.

BTC, resesyondan etkilenebilir

Analiste göre, uranyum, doğalgaz ve petrol gibi ürünlerin fiyatlarının düşmesi, kısa süreli bir resesyonun yaklaştığının sinyali olabilir.

“Yaşanan kısa vadeli durgunluk, biraz acıya sebep olacak. Hisse senetleri, muhtemelen Ekim 2022’de görmüş olduğumuz %33 oranında bir düzeltme ile birlikte en düşük seviyeleri yeniden görecek. Bitcoin de daha önce görmüş olduğu 15.000 dolar ila 17.000 dolar arasındaki düşük bir aralığa geri dönebilir. Bu aslında çok iyi bir senaryo olurdu. Çoğu varlıkta çift diple karşılaşıyor olabiliriz”

Meten, Fed’in ekonomiyi desteklemek için para basmaya başlamasına dek Bitcoin’in bir boğa rallisine gireceğini düşünmüyor.

“Önemli bir Bitcoin eğilimi söz konusu değil. Mart 2023 ila Ekim 2023 arasına baktığımız kesinlikle bana bir boğa piyasası gibi görünmüyor. Artan kanalı kırdık. Burada 28.000 dolar ila 32.000 dolar arasındaki net direnci geçemeyiz. Kripto paranın nereye gideceğini umduğumuz konusunda muhafazakar bir yaklaşım sürdürme zamanının geldiğine inanıyorum”

Analist, yatırımcıların sabırlı olması gerektiğini söyleyerek, para politikasının ilerleyen dönemlerde BTC lehine olacağı dönemin beklenmesi gerektiğini söyledi. Ona göre bu, Bitcoin gibi riskli varlıkların can damarı konumunda yer alıyor.

Bitcoin, yazı kaleme alındığı sırada CoinGecko verilerine göre 27.945 dolar üzerinden işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx