Pendik’te parçalara ayrılan Nihat Salih cinayetinde yeni gelişme… Sırtına imza atıldı


İstanbul’un Pendik ilçesinde yaşanan kan dondurucu cinayetle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor.

4 ayrı çöp konteynerinde 16 parçaya ayrılmış şekilde cesedi bulunan 8 çocuk babası 79 yaşındaki Nihat Salih cinayeti ile ilgili gözaltına alınan 39 yaşındaki seyyar satıcı Bilal D., “Kasten adam öldürme” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

EVİNİN ETRAFINDAKİ ÇÖPLERE ATMIŞ

Sabah’ın haberine göre, şüpheli Bilal D.’nin evinin çevresinde bulunan çöp konteynerinden kan izleri olan battaniye çıktı. Evin yanında olan konteynerden Nihat Salih’in gövdesi, üst sokağındaki konteynerde de kol ve bacaklar bulundu.

Eve 200 metre uzaklıktaki konteynerde ise Salih’in derisi yüzülmüş olan kafası bulundu. Çalışmaları konteynerlerin olduğu bölgede yoğunlaştıran polis kamera kayıtlarını incelemeye aldı.

OLAY GÜNÜ TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPMIŞLAR

Öte yandan ekipler Nihat Salih’in telefon görüşmelerini de incelemeye aldı. Olay günü saat 12.58’te Bilal Dilek’le bir telefon görüşmesi saptandı.

İncelenen kayıtlarda ise aynı gün Nihat Salih’in saat 13.03’te Bilal Dilek’in evine gittiği görüldü. İncelemelerde Nihat Salih’in telefon sinyalinin saat 13.15’te kesildiği de saptandı.

ÖLDÜRÜP SIRTINA KARISININ BAŞ HARFİNİ ÇİZMİŞ

İncelenen kamera görüntülerinde de şüpheli Bilal Dilek’in çöpe bir şeyler döktüğü tespit edildi.

Kayıtlarda kovanın sapını peçete ile tutan Dilek’in, kovayı bir boş bir alana attıktan sonra peçeteyi düşürdüğü ancak geri dönerek parmak izi bulunan peçeteyi aldığı görüldü.

Tespit üzerine ihbardan 2 saat sonra gözaltına alınan Bilal Dilek cinayeti işlemediğini öne sürdü. Maktul Nihat Salih’in sırtına bıçakla ‘M’ harfi kazındığını gören polis yaptığı incelemede Dilek’in eşinin adının ‘M’ harfi ile başladığını belirledi.

EVİNDEKİ PASPAS VE BALTADA DNA ÇIKTI

Cinayeti reddeden şüphelinin evinde yapılan aramalarda balta ve bıçak gibi kesici aletlere incelenmek üzere el konuldu.

Polis, üzerinde leke bulunan halı ve koltuk örtüsünü de alarak kriminal şubeye gönderdi.

Adli tıp morguna kaldırılan Nihat Salih’in cesedi üzerinde yapılan incelemede dil kemiğinin kırıldığı ve boğularak öldürüldüğü kanaatine varıldı.

Yapılan incelemede halı ve örtü üzerinde Nihat Salih’e ait DNA izleri bulundu.

BABASININ YANINDA HAYVAN KESMİŞ

Cinayeti işlediği kesinleşen Bilal Dilek’in İstanbul’a gelmeden önce çobanlık yaptığı ve babasının hayvan kesim yerinde çalıştığı belirlendi.

Bilal Dilek’in uyuşturucu kullanmak, hakaret, yaralama ve tehdit suçlarından 5 suç kaydının olduğu, Nihat Salih’in ise 2006 yılında fuhuşa teşvik ve zorlamadan suç kaydının olduğu tespit edildi.

Şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx