Orduda Salgın Krizi: Ukrayna’da Savaşan Askerler Fare Humması Hastalığına Yakalandı

Ukrayna Savunma Bakanlığının ve istihbarat birimlerinin dünyaya duyurduğuna göre işgalci Rus askerleri salgına yakalandı. Fare humması salgınına yakalanan Rus askerlerle ilgili detaylar içerikte!

Kaynak: https://www.indyturk.com/node/683371/…

Rusya, 2022 yılının şubat ayından buna Ukrayna’yı işgalini sürdürüyor. Ukrayna topraklarını işgal eden Rus birliklerinden ise dünya gündemine düşen haberler gelmeye devam ediyor.

Independent’in haberine göre Putin’in Ukrayna’nın doğusundaki askerlerinin “fare humması” salgını yüzünden hastalandığı bildirildi. Salgın, Rus birliklerini kötü şekilde etkileyen viral bir hastalık.

Ukrayna Savunma Bakanlığı, Kupyansk’taki Rus askerlerin fare hummasına yakalandığını doğruladı. Bakanlığın açıklamasına göre fare humması fare dışkısının tozunun solunmasıyla ya da kemirgenlerden insanlara bulaşıyor.

Fare hummasının belirtileri arasında ise kusma, şiddetli baş ağrısı, yüksek derece ateş, tansiyon düşmesi, mide bulantısı ve göz kanaması yer alıyor. Ukrayna Savunma Bakanlığı, Rus askerler arasında şiddetli bel ağrıları yaşayanlar olduğunu ve idrar yapmakta zorluk çektiklerini ifade ediyor.

Ukrayna istihbarat birimlerine göre bölgedeki Rus askerleri korku ve memnuniyetsizlik içerisinde. Askerler tıbbi yardım alamamaktan ve işgal bölgesinde kendi ülkeleri tarafından terk edilmekten endişe duyuyor.

Ukrayna işgali devam ederken Rus askerlerin tek kaygısı bu değil. Rus ordu komutanları ve Moskova yönetimi savaş operasyonları sırasında kendi askerlerini ihmal ediyor.

Independent’in haberine göre Rus askerlerden biri savaş şartlarını şu cümlelerle anlatıyor:

‘Bu savaştan mümkün olduğunda uzak durulması gerekiyor. Seferberlik için çağrılan askerler insan yerine konulmuyor. Cephede yağmur suyu içerek yaşıyorum. Ölmek üzere olan bir adamın bağırsaklarını vücuduna geri sokmak zorunda kaldım. Ukrayna sığınaklarına bıçaklarla pusu kurmak zorunda kalıyoruz. Aklı, şansı olan varsa Ukrayna savaşından uzak dursun’

Batının Ukrayna’ya desteği devam ederken Rusya da elini güçlendirmek için siyasi girişimlerde bulunuyor. Rus birliklerinin fare humması salgınına tutulması savaş kabiliyetlerini düşürmek üzere. Moskova yönetiminin askerler konusunda ilgisizliği de söz konusu olunca neler olacak hep birlikte göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx