Kefiye taktığı için Galataport’a alınmadı; Galataport yönetiminden “kısa süreli yanlış anlama” açıklaması geldi

T24 Haber Merkezi

Filistin’de İsrail karşıtı direnişin sembolü olan kefiye takarak girmeye çalışan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mehmet Dinç ve ailesinin Doğuş Grubu ve Bilgili Holding’in ortak girişimi olan Galataport İstanbul’a alınmadığı iddia edilmişti. Galata Port İstanbul konuyla ilgili bir açıklama yayımladı. 

Yazar Dinç, Filistinlilerle dayanışma adına kefiye taktığı için giriş kısmında görevli güvenlik personeli tarafından içeriye alınmadığı bir video paylaşmıştı. Videoda Dinç ve beraberindekilerin Galataport İstanbul’a alınmadıkları için duruma itiraz ettikleri görülüyor. 

 

Galataport İstanbul’dan duruma ilişkin açıklama geldi. Açıklamada, “Sosyal medyada yer alan, ‘ellerinde bayraklar ve Filistin kefiyesi olan kişilerin Galataport İstanbul’a alınmadıkları’ yönündeki paylaşımlar bizi derinden üzmüştür” denildi.

“Kısa süreli yanlış anlama”

Galataport İstanbul Yönetimi’nin açıklamasının tamamı şöyle: 

“İsrail’in 81 gündür Gazze’ye karşı yürüttüğü katliamı büyük bir üzüntü ve endişeyle takip ediyoruz. Yaşanan insanlık suçunu kınıyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Gazze‘deki insanlık dramının son bulması ve bölgede barış koşullarının sağlanması için gösterdiği olağanüstü çabayı sonuna kadar destekliyoruz.

Gerek STK’ların gerekse halkımızın bu konudaki hassasiyet ve duyarlılığını çok kıymetli buluyoruz.

Bu nedenle son birkaç gündür sosyal medyada yer alan, “ellerinde bayraklar ve Filistin kefiyesi olan kişilerin Galataport İstanbul’a alınmadıkları” yönündeki paylaşımlar bizi derinden üzmüştür.

24 Aralık 2023 Pazar günü Galataport İstanbul güvenlik görevlileri ile misafirlerimiz arasında güvenlik girişi noktasında, bir yanlış anlamadan kaynaklı yaşanan sorun çok kısa sürede çözülmüş; misafirlerimiz Galataport’a giriş yapmışlardır. Bazı misafirlerimiz de mekanda İsrail’in tutumunu eleştiren protestolarını gerçekleştirmişlerdi.

Gazze’de yaşanan büyük acıyı tüm halkımız gibi yüreğimizde hissediyoruz.

Kısa süreli bir yanlış anlamadan kaynaklı yaşanan bu sorun nedeniyle hem misafirlerimizden hem de kamuoyundan özür diliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx