Dünyaca Ünlü Fransız Aktöre İkinci Kez Taciz Suçlaması

Fransa’nın dünyaca ünlü aktörü Gerard Depardieu’nun Helene Darras adlı bir aktrisi taciz ettiği iddiasıyla şikayet edildiği bildirildi. Charlotte Arnould adlı bir başka kadın oyuncu da 2018’de aktörü tecavüzle suçlamıştı.

Fransız aktörün 2007 yapımı Disco filminin setinde kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ederek resmi şikayette bulunan Hélène Darras iddialarının tüm ayrıntıları Perşembe akşamı Fransız araştırma haber programı Complément d’Enquête’de anlattı. Darras, Depardieu’nun başrolünü oynadığı komedi filminde bir dans yarışmasında yarışmacı olarak rol aldığında 26 yaşındaydı.

“ÇEKİMLER ARASINDA BENİ ELLEMEYE DEVAM ETTİ”

Bir röportajında Depardieu için “Bana bir et parçasıymışım gibi baktı” diyen Darras, Depardieu’nün ” elini kalçalarına sürdüğünü anlattı. Daha sonra Depardieu’nun soyunma odasına gelmek isteyip istemediği sorusuna “hayır“ dediğini belirten Darras “bu hiçbir şeyi değiştirmedi. Çekimler arasında beni ellemeye devam etti” dedi. Darras, “kara listeye alınmasına” yol açacağı korkusuyla o sırada aktörü ihbar etmediğini söyleyerek “Ben bir figürandım. Tiyatro okulunu bile bitirmemiştim. Gerçekten oyuncu olmak istiyordum” ifadleerini kullandı.

Müfettişlerin, Depardieu aleyhinde resmi bir işlem başlatılıp başlatılmayacağını belirlemek üzere, Fransa’daki zaman aşımına uğramış olabilecek şikayeti inceledikleri belirtiliyor.
Depardieu tüm suçlamaları reddederek, Ekim 2023’te Fransız Le Figaro gazetesinde kendisini savunan bir açık mektup yayınladı. “Asla ve asla bir kadını taciz etmedim” diyen aktör “Medya mahkemesine, benim için ayrılan linçe karşı, kendimi savunmak için sadece sözüm var” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx