Bu hafta size ne getirecek?

ÖZELLİKLE YÜKSELEN BURCUNUZU OKUMALISINIZ

Terazi burcunda Güney düğümünde gerçekleşen Güneş tutulması ilişkilerinizdeki beklentilere, denge ve adalet aradığımız konulara yıpranma, değişim ve tartışma getiriyor. Bu dönemde ilişkilerimizde ve başkalarından beklentilerimizde sakin ve soğukkanlı olmaya ihtiyacımız var. Öfkemizin kurbanı olmayalım. Yine de bu hafta hızlı bir iletişim ve görüşmeler içinde olabiliriz. Özellikle 20’si civarında sözlerimizi, fikirlerimizi daha somut sonuçlara dönüştürebiliriz. Bu dönemde düşüncelerimiz üstünde baskı ve dönüşüm yaratan ve bizi daha manipülatif koşullar altında bırakan durumlarla karşılaşabiliriz. Çok hızlı bir tempo içindeyiz.

AY TAKVİMİ

Hangi gün nelere önem verelim ?

15 Ekim Pazar

İlişkilerimiz ve karşılıklı konular açısından pek kolay bir gün olmayabilir. Riskli işlere girişilmemeli.

16 Ekim Pazartesi

Duygusal açıdan güçlü bir odaklanma içindeyiz. Ancak sakin düşünmeye ihtiyacımız var.

17 Ekim Salı

Olaylara daha geniş bir perspektiften bakmaya çalışalım. Duygusal destek arıyoruz.

18 Ekim Çarşamba

Düşüncelerimizi güçlü bir şekilde ortaya koymak istiyoruz. Yine de abartılardan kaçınmalıyız.

19 Ekim Perşembe

Hayalini kurduğumuz şeyler var. Başkalarından daha çok destek bulabiliriz.

20 Ekim Cuma

Bugün daha yapıcı ve iş odaklı olabiliriz. Uzun vadeli düşünmek gerekiyor.

21 Ekim Cumartesi

Ciddi ve gerçekçi davranmak istiyoruz. Eve yönelik işlere ağırlık verebiliriz.

Haftalık Yorumlar 

KOÇ Ateş + Öncü (21 Mart- 20 Nisan)

Yılın bu döneminde ilişkilerinize ve karşılıklı konulara özellikle daha sakin ve dengeli şekilde yaklaşmalısınız. Hassasiyet içeren durumlar dikkat çekiyor. Tutulma evlilik ve ortaklıklar açısından bazı tartışmalı durumlara işaret edebilir. 18’i civarında fikirlerinizi ortaya koyma konusunda daha fazla çaba gösterebilirsiniz. Uzaklarla ilgili konular da gündeme gelebilir. 20 ve 21’i civarında görüşmeler ve iletişim kurduğunuz konular daha hızlı bir şekilde ilerleyebilir. Bugünlerde inandırıcı ve daha kararlı olmak durumunda kalabilirsiniz. 

BOĞA Toprak + Sabit (21 Nisan – 20 Mayıs)

Bu günlerde Güneş tutulmasının etkisi özellikle çalışma ortamınıza ve bu ortamdaki ilişkilere hassasiyet getiriyor. Aynı zamanda sağlığınız, hizmet ve çaba gerektiren konular öne çıkıyor. Ayrıca bu dönemde evlilikte ya da ortaklıklar içinde daha sakin ve kararlı olmak gerekmekte. 18’i civarında ortaklı işler, borç alacak konuları gibi durumlar söz konusu olabilir. Bu dönemde iş ortamında konuşmalar ve kafaca yoğun olabilecek koşullar söz konusu. Bu nedenle düşüncelerinizi sözlerinizi değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. 

İKİZLER Hava + Değişken (21 Mayıs – 21 Haziran)

Güneş tutulmasının etkileri özellikle sevdiklerinizle ilgili konuları, çocukları ya da yaratıcı alanda kendinizi gösterme arzusunu öne çıkarıyor. Düşüncelerinizi daha dikkat çekici şekilde ortaya koyma imkanına sahipsiniz. Ayrıca bu dönemde sağlığınızı ve genel düzeninizi ilgilendiren konulara da odaklanabilirsiniz. Çalışma ortamında kararlılık göstermek gerekebilir. 18’i civarında karşılıklı konular ve ilişkilerinizde sizi hareketlendiren imkanlar söz konusu olabilir. 21’i civarında da görüşmeler daha hareketli geçebilir.

YENGEÇ  Su + Öncü (22 Haziran – 22 Temmuz)

Bu dönemde ailenizi ve evi ilgilendiren konulara önemli bir vurgu var. Düşüncelerinizde daha fazla etkiye açık olabilirsiniz. Kimi zaman yeteri kadar açık göremediğiniz durumlar sizi bağlayabilir. Ayrıca bu dönemde aşkta ve duygusal alanda kıskançlıkları dikkat etmek faydalı olacak. 18’i civarında işinizi ve çalışma koşullarınızı ilgilendiren konularda daha hareketli bir tempo söz konusu. Ayrıca evde de hareketlilik ve değişiklikler gündeme geliyor. 21’i civarında düşüncelerinizi etkileyen manipülatif durumlarla karşılaşabilirsiniz.

ASLAN   Ateş + Sabit (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Bu dönemde görüşmeler, ziyaretler ve yakın çevrenizde hareketlilik dikkat çekiyor. Sözleriniz ya da yazılı evraklar nedeniyle daha ölçülü ve dikkatli olmaya çalışmalısınız. Kardeşlerle ilgili konular dikkat çekebilir. Ayrıca bu dönemde ailenizi ve anne babayı ilgilendiren konular nedeniyle eve yönelik çabalarınız da artıyor olabilir. 18’i civarında kendinizi ortaya koyma yönünde çok daha istekli ve kararlı hareket edebilirsiniz. Bu dönemde ziyaretler, yolculuklar ve eğitsel konular sizi oldukça canlı tutmakta. 

BAŞAK Toprak + Değişken (24 Ağustos – 23 Eylül)

Güneş tutulmasının hemen ardından bu dönemde parasal işlere, kazançlarınızı ve harcama nedeni olan durumlara özellikle daha duyarlı haldesiniz. Birikimlerinizi korumak için çaba sarf edebilirsiniz. İşe yönelik konularda öne çıkıyor. Bu dönemde sözlerinizde ve yazışmalarda duygusal açıdan daha kararlı olma gereği hissedebilirsiniz. 18’i civarında yakın çevrenizi ve ailenizi ilgilendiren konular için daha çok çaba sarf etmek isteyebilirsiniz. Parayla ilgili görüşmeler hızlanıyor olabilir. 21’i civarında bu konulara daha odaklı olabilirsiniz. 

TERAZİ Hava + Öncü (24 Eylül – 23 Ekim)

Burcunuzda gerçekleşen Güneş tutulması şahsi konuları ve ilişkilerinizi özellikle daha hassas kılmakta. Duygusal açıdan sizi tetikleyen olaylara ve ilişkilere özellikle dikkat etmelisiniz. Kişisel açıdan yeni adımlar atma çabası içindesiniz. Özellikle para ve iş konularında kararlı bir tavır içinde olabilirsiniz. 18’i civarında ziyaretler, eğitsel konular ya da yolculuklar sizi daha fazla meşgul edebilir. Yeni kararlar ve görüşmeler nedeniyle düşüncelerinizi gözden geçirmeniz gerekiyor olabilir. 21’i civarında bu konular özellikle belirgin olabilir.

AKREP    Su + Sabit (24 Ekim – 22 Kasım)

Terazi burcunda gerçekleşen Güneş tutulması sizi yakın ilişkilerinizde ve evlilikte daha hassas ve etki altında kılıyor olabilir. Bu dönemde bazı endişeler, çift durumlar nedeniyle kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. Gizli kalan şeyler söz konusu olabilir. Ancak Mars size şimdi yeni bir kararlılık ve yeni adımlar atma isteği getirmekte. 18’i civarında iş ve para konularında daha gayretli bir tutum içindesiniz. Bu dönemde düşüncelerinizi toparlama ve şekil verme konusunda çok aceleci davranmalısınız. 21’i civarında özellikle görüşmeler ve işle ilgili konularda sizi manipüle eden durumlarla dahi karşılaşabilirsiniz. 

YAY     Ateş + Değişken (23 Kasım – 21 Aralık)

Bu günlerde grup çalışmaları içinde ya da arkadaş ortamlarında daha sakin ve dengeli kalmaya özen göstermelisiniz. Gelecek yönünde beklentilerinizi gözden geçirmeniz ve yenilemeniz doğru olacak. Ayrıca bu dönemde tam olarak kontrol edemediğiniz ya da kıskançlık gibi duyguların neden olabileceği bazı huzursuzluklar da gündeme gelebilir. 18’i civarında şahsi konularda yenilikler yapma imkanı var. Gruplar içinde ve sosyal alanda yeni fikirler geliştirebilirsiniz. Bu yönde pek çok şeyi değiştirmek gerekiyor olabilir.

OĞLAK Toprak + Öncü  (22 Aralık – 20 Ocak)

Güneş tutulmasının etkisi özellikle mesleğinizi ve üstleriniz ile ilgili konuları yenilemekte. Bu dönemde iş hayatınızda farklı koşullar ve yenilenme gereği var. Toplum önünde daha fazla şey yapmak istediğiniz de olabilir. Gruplar içinde, sosyal alanda kararlı bir tavır içindesiniz. 18’i civarında düşünceleriniz nedeniyle kendinizi kararsız hissettiğiniz durumlar yaşayabilirsiniz. Bu dönemde işle ilgili görüşmeler ve sorumluluklar oldukça hızlı bir ilerleme getiriyor. Ancak yeniden görüşülmesi gereken pek çok yeni proje de söz konusu.

SAKA    Hava + Sabit (21 Ocak – 19 Şubat)

Terazi burcundaki Güneş tutulması uzaklar ve yabancılarla ilgili işleri öne çıkarıyor. Bu dönemde başkalarının fikirlerini özellikle dikkat etmelisiniz. Kimi zaman size yabancı gelen ve farklı gördüğünüz durumlarla da karşılaşabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde iş hayatında ve genel olarak hedeflerimizde daha güçlü bir kararlılık içine giriyorsunuz. 18’i civarında sosyal alanda ve gruplar içinde daha olumlu adımlar atabilirsiniz. Bu dönemde fikirlerinizi yenilemek için önemli fırsatlar var. Olaylara bakış açınızı değiştirebilirsiniz. 

BALIK     Su + Değişken (20 Şubat – 20 Mart)

Bu dönemde finansal işler ve sizi psikolojik açıdan etkileyen değişiklikler daha fazla gündeme geliyor. Özellikle karşılıklı konularda ya da eşinizle ilgili durumlar içinde bazı endişeler ya da beklenmeyen durumlar söz konusu olabilir. Finansal konularda çözmeniz gereken karmaşık koşullar var. Yine de bu dönemde düşüncelerinizde güçlü bir kararlılık gösterebilir ve sezgilerinize güvenebilirsiniz. 18’i civarında özellikle iş alanında göstereceğiniz çaba ve girişimler yenilik getirebilir. 21’inde karşılıklı konular içinde bazı düşüncelerinizi değiştirmek durumunda kalabilirsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx