AK Parti’li Zengin: Meclis’teki konuşmalar terörü lanetleyecek

Meclis’te ilk tören saat 13.00’te Atatürk Anıtında yapılacak. Törende Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş ve milletvekilleri hazır bulunacak.

Genel Kurul saat 14:00’te açılacak. Meclis Başkanı’nın hitabının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kürsüye çıkacak.

Cumhurbaşkanının açılış konuşmasında yeni anayasa, ekonomi ve yapılması planlanan düzenlemelere ilişkin mesajlarını vermesi bekleniyor.

Meclis’in geleneksel hale gelen resepsiyonu da akşam gerçekleştirilecek. Resepsiyona siyasi parti liderleri ve milletvekilleri ile çok sayıda isim davet edildi.

“MECLİS’TEKİ BÜTÜN KONUŞMALAR TERÖRÜ LANETLEYECEK”

Meclis’teki yasama yılı açılış töreni öncesi AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova’nın konuğu oldu.

‘Türkiye’nin bütün meselelerini siyasetle çözmeliyiz. Bugün Meclis’teki konuşmalar terörü lanetleyecek.’ diyen Zengin sözlerini şöyle sürdürdü;

İsveç’te bunların olmasını şaşırmıyorum. Şu an terör örgütü Türkiye’de çok köşeye sıkışmış durumdalar. Türkiye Cumhuriyeti çok güçlü. Teröre karşı çok ciddi birleşim var. HDP’ye oy verenler de istemiyor. Meclis’te terör karşısında ortak çağrı yapılabilir, önümüzde zaman var.

FETÖ Terör örgütü tırnak içinde demek gerekirse pes etmedi. Dışarıda bir kamuoyu oluşturmaya çalışıyorlar. Türkiye’nin hukuk sistemine Avrupa’nın da saygılı olması gerekiyor. AB ülkelerine ayrı bir Terazi, bizim gibi ülkelere ayrı bir terazisi var.

YENİ ANAYASA ÇALIŞMALARI

Doğru olan yeni bir anayasa yapacaksak bir bütün olarak yapmak. Referanduma gitmeli, halkın onayı alınmalı. En kısa zamanda sonuçlanacak, bakanlıklar çalışıyor.Bu hafta 3 tane tezkeremiz var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx