Yunanistan teröristleri beslemeye devam ediyor: Kelamda mülteci kampı Lavrion terör örgütlerinin karargahı olarak kullanılıyor

Yunanistan’ın birtakım güçler tarafından oyuncak haline getirildiğini belirten Temelsiz Soykırım Tezleriyle Gayret Derneği (ASİMED) Lideri Savaş Eğilmez, “Şu günlerde, birebir tarihte birkaç kez yaşandığı üzere yeniden kimi güçlerin oyuncağı haline gelen ve Yunanlılar ismine ne üzücüdür ki ülke topraklarının tamamını Amerika’ya peşkeş çeken Yunanistan; büyük bir gaflet, kıskançlık, kabullenememe ve düşmanlık ile Türkiye’yi maksat alan terör örgütlerini destekliyor ve onlara sonları içerisinde kucak açmaya devam ediyor.

Lavrion ismindeki köy yerleşimi, Atina’nın güneydoğusunda ve Atina’ya yaklaşık bir saat uzaklıktadır. Yunan devleti tarafından kelamda mülteci kampı olarak nitelendirilen Lavrion, terör örgütleri PKK/YPG, DHKP-C, MLKP ve FETÖ tarafından karargah ve kamp olarak kullanılmaktadır.

Bu terör kampının varlığı aslında yeni bir hadise da değildir. 1985 yılından beri faaliyette olan kamp, PKK terör örgütünün en eski karargahlarından biridir. Atina idaresi, Türk devletinin kampın kapanması için yaptığı birçok teşebbüsün rastgele birine olumlu bir karşılık vermemiştir. Her keresinde büyük bir utanmazlıkla kampın mültecilere hizmet verdiğini belirterek, teröristlerle ilgili olmadığını söylemiştir” dedi.

“Türkiye’den kaçan PKK/YPG, DHKP-C, MLKP ve FETÖ mensupları buraya gönderiliyor”

Yunanistan’ın aymaz beyanlarına karşın Lavrion’un bir terör kampı olduğunu ispatlayan kesin delillerin mevcut olduğunu tabir eden Eğilmez, “Başta terörist başı olmak üzere yakalanan örgüt mensuplarının itirafları, kampın içinden çekilen ve PKK’ya yakın internet siteleri tarafından yayınlanan fotoğraflar ve görüntüler, Yunan basınında çıkan kampa ilişkin imaj ve haberler kampın mülteci değil bir terör kampı olduğunu net olarak ortaya koymaktadır.

İki blok ve 80 daireden oluşan ve yaklaşık 500 teröristin barındığı Lavrion terör kampı, hayli sistematik bir biçimde faaliyet göstermektedir. Terör örgütleri bu kampı barınma, eğitim ve istasyon olarak kullanıyorlar.

Türkiye’den kaçan PKK/YPG, DHKP-C, MLKP ve FETÖ mensupları buraya gönderiliyor. Terör örgütüne katılmak için bilhassa Avrupa ülkelerinden gelenler 6 ay eğitim görüyorlar. İdeolojik ve örgütsel eğitimlerini burada alan teröristler, Lavrion’un yaklaşık 40 kilometre uzağında bulunan öteki bir kampta da silah, sabotaj ve bombalı atak eğitimlerini alıyor. Bu kampta eğitim veren terörist elebaşları periyodik olarak değişiyor. Kampın her türlü masrafı Avrupa Birliği bünyesindeki kuruluşlar tarafından karşılanıyor. Kampta eğitim alan teröristlere Yunan pasaportu verilerek, Irak ve Suriye’ye gönderiliyor” diye konuştu.

“HDP’li Semra Hoş de bu kampa gitmek üzere ülkemizden kaçmaya çalışırken yakalandı”

Terörist başı Öcalan’ın yakalandıktan sonra Lavrion terör kampı ile ilgili gerçekleri tüm çıplaklığı ile itiraf ettiğini kaydeden Eğilmez, “Son olarak bu kampta eğitim alan ve ülkemize silahlı ve bombalı hareketler yapmak üzere gönderilen terörist Hüsamettin Tanrıkulu İstanbul’da yakalanmış ve Lavrion ile ilgili anlattığımız tüm ayrıntıları itiraf etmiştir. Ayrıyeten geçtiğimiz günlerde terör destekçisi HDP’li Semra Hoş de bu kampa gitmek üzere ülkemizden kaçmaya çalışırken yakalanmıştır.

Kampta FETÖ üyelerine rastgele bir eğitim verilmemekle bir arada, Türkiye’den kaçan FETÖ’cülerin de bu kampta barındığı bilinmektedir. Kısaca Lavrion kampının mülteci kampı ismi altında Türkiye aleyhine faaliyet gösteren terör örgütlerine hizmet ettiği çok açıktır. Yunanistan, büyük bir gaflet içerisinde beslediği teröristlerle ülkemize badire oluşturma uğraşındadır. Ayrıyeten hem Avrupa Birliği hem ABD bu gerçeklerden katiyetle rahatsızlık duymamaktadırlar. Bilakis Türkiye’ye karşı Yunanistan’a şartsız takviye vermektedir” açıklamalarında bulundu.

Eğilmez, “Biz de dernek olarak dünya kamuoyuna mülteci kampı üzere pazarlanmaya çalışılan Lavrion terör kampı hakkındaki tüm gerçekleri delilleriyle bir arada ABD ve Avrupa’nın önde gelen devlet adamlarına, siyasetçilerine, sivil toplum örgütlerine ve önde gelen medya temsilcilerine elektronik posta yoluyla gönderip, kampın derhal kapatılmasını talep ettik. Aslında bildikleri gerçekleri bir kere daha yüzlerine vururken, Türk kamuoyu olarak bizim de her şeyden haberdar olduğumuzu vurgulamaya çalıştık” biçiminde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.