Tahliye edilen askeri öğrenci Çetinkaya’dan Kılıçdaroğlu’na ziyaret

ANKARA- Yargıtay’ın, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün akabinde Sultanbeyli belgesi kapsamında tutuklanan ve müebbet mahpus cezası verilen 66 askeri öğrenci hakkındaki kararı bozmasının akabinde cezaevinden tahliye edilen isimlerin ortasında Taha Furkan Çetinkaya da yer aldı.

Oğlu için uzun müddet aksiyon yapan Melek Çetinkaya ve tahliye edilen Furkan Çetinkaya, kararın akabinde CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.

Çetinkaya Ailesi’nin Kılıçdaroğlu’na ziyaretine CHP İnsan Haklarından Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ve İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan da eşlik etti. Ziyarete ait fotoğrafları toplumsal medya hesabından paylaşan Karaca, “Tahliye kararının akabinde annesi Melek Çetinkaya ve avukatı ile birlikte teşekkür ziyaretleri gerçekleştiren askeri öğrencilerden Furkan ve ailesine nazik ziyaretleri için teşekkür ederiz” dedi.

ÇETİNKAYA’LAR GERGERLİOĞLU’NU DA ZİYARET ETMİŞTİ

Furkan Çetinkaya ile annesi Melek Çetinkaya tahliyesinin akabinde HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nu da ziyaret etmişti. (DUVAR)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.