Süleyman Soylu: Türkiye’de şu an 120 terörist kaldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şile’de 62 mahalle muhtarıyla bir ortaya geldi.

Gerçekleştirilen programa Bakan Soylu’nun yanı sıra İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Şile Belediye Lideri İlhan Ocaklı da iştirak sağladı.

Muhtarlarla gerçekleştirilen görüşme sonrası Bakan Soylu, Muharip Gaziler Derneği’ne ziyarette bulundu.

Soylu, gazilerle sohbet etti. Program çerçevesinde ilçe sakinleriyle de bir ortaya gelen Soylu açıklamalardan bulundu.

İHA’nın haberine nazaran tahıl koridoru konusuna değinen Soylu, “Onlar bizi sevdikleri için değil, zora düştüler. Önümüzdeki kış gıdasız kalacaklar diye korktular ve ürktüler.

Rusya ve Ukrayna ortasındaki sorunu çözmek için Tayyip Erdoğan’dan dayanak istediler. Aksi takdirde ne bizim geleneklerimize ne dinimize tahammül etmiyorlar” diye konuştu.


“Türkiye’de şu an 120 terörist kaldı”

Terörün önümüzdeki yıl bitirileceğine değinen Bakan Soylu, “Yıllarca Karadeniz’e sızıp oradaki insanları tehdit eden terör örgütü mensuplarının tamamını temizledik. Artık Karadeniz tertemiz. Bizim zorlandığımız kıymetli yerlerden birisi olan Tendürek Dağı terör örgütünden temizlendi. Amanoslar dediğimiz bu sınırın her biri artık tertemiz.

Allah’ın müsaadesiyle Cumhuriyetin 100. yılında 29 Ekim 2023’te Türkiye’yi terörden temizleyeceğiz. Türkiye’de şu an 120 terörist kaldı. Bir tek terörist bırakmadan ülkemizi tertemiz hale getireceğiz. Zeytindalı Harekatı’nda Amerika ‘buraya giremezsiniz’ dedi.


“Erdoğan hamasetli olmasaydı biz oraya giremezdik”

Avrupa’nın bütün başşehirleri ‘Siz Afrin’e giremezsiniz’ dedi. Bizim kaygımız Hakkari’nin ucundaki karşı alana Hakurk diye bir bölge var. Irak’ın Hakurk bölgesi. O bölgeyi terör koridoru yapacaklardı. Şayet Tayyip Erdoğan yürekli olmasaydı biz oraya giremezdik. Amerika ve Almanya siz o bölgeye girerseniz bizim tanklarımızı kullanamazsınız dediğinde kendi mühimmatımız ne kadar yetecek diye tasa ettik.

Bu ülkenin altyapısı ve endüstrisi artık o denli bir noktaya gelmişti ki bir aylık süreç içerisinde Amerika ve Avrupa’nın bize verecek olduğu mühimmatı, bizim genç mühendislerimiz, ‘Siz merak etmeyin biz yapacağız’ dediler. Bizi yarı yolda bırakmadılar.

Kendi mühimmatlarımızı yaparak bizlere teslim ettiler. Biz orada şu an terör örgütünü temizledik. Cerablus’ta Azez’de terör örgütünü temizledik. Bu ülkenin bütün güvenlik güçleri ahdetmiştir. Türkiye’nin gelecek kuşakları bir daha Amerika ve Avrupa tarafından terörle imtihan edilmeyecektir” dedi.

“Bize Amerika parmak sallıyordu”

Sözlerine devam eden Bakan Soylu, “Tayyip Erdoğan 21. yüzyılın başında iktidara geldiğinde geçmişte yaşanılan problemleri deneyimleyen bir milletin evladı olarak geldi. Bize Amerika parmak sallıyordu. Cumhurbaşkanımız geçtiğimiz günlerde Malazgirt’te 16 ilin valisi ile toplantı yaptı. Tek tek taleplerini aldı. Hakkari’de 2016 ile 2019 yılları ortasında hiçbir öğrenci tıp fakültesini kazanamadı.

Huzuru bulunca 2020 yılında 4 çocuk, 2021’de 19, 2022’de 26 çocuk Tıp Fakültesini kazandı. Şayet biz o çocuklara o imkan ve huzuru sağlamazsak, Türkiye bu noktaya gelmemiş olsa kandıracaklar ikna edecekler. Çocukları dağa çıkaracaklar.


“Önümüzdeki kış gıdasız kalacaklar diye korktular ve ürktüler”

Çocukların dağa çıkabileceği rastgele bir taban bırakmadık. Amerika Avrupa yedi dünyayı bir ortaya getirsen şu besin krizi için Tayyip Erdoğan’a bel büker miydi? Bükmezdi. Şayet bu sorunu çözemeyecek olsaydık bize bel bükerler miydi? Irak’ı nasıl demokrasiye kavuşturmuşlarsa demokrasi getireceklermiş.

Suriye’ye nasıl karıştırdılarsa Türkiye’de yıllardır çomak sokmak istiyorlar. Onlar bizi sevdikleri için değil zora düştüler. Önümüzdeki kış gıdasız kalacaklar diye korktular ve ürktüler. Rusya ve Ukrayna ortasındaki sorunu çözmek için Tayyip Erdoğan’dan takviye istediler. Aksi takdirde ne bizim geleneklerimize ne dinimize tahammül etmiyorlar. Zira biz doğruları söylüyoruz.” diye konuştu.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.