Sivasspor, Başakşehirli Gulbrandsen’in peşinde

3. kere üst üste Avrupa’nın yolunu tutacak olan Sivasspor transferde atağa kalktı. Yiğidolar’da gaye Başakşehir ile yollarını ayıran Gulbrandsen. İstek Çalımbay’ın çok istediği başarılı oyuncuyla maaş konusunda pazarlıklar devam ediyor. Gulbrandsen de mesleğine Türkiye’de devam etmeye sıcak bakıyor. 

Boyd için bir sefer daha teşebbüste bulunulacak

Sivasspor bir yandan da Beşiktaş ‘tan ayrılacak olan oyunculara olan ilgisini de sürdürüyor. Tyler Boyd ve İtimat Yalçın bu manada kırmızı-beyazlıların ekibe kazandırmayı en çok istediği isimler. İdare her iki oyuncuyla ilgili teşebbüslerini hızlandırdı. Boyd’un daha evvel de kiralık olarak forma giydiği ve geçtiğimiz yaz transfer devrinde de gündemine geldiği Sivas’a bu sefer ‘tamam’ demesine kesin gözle bakılırken, İtimat ise şimdi karar vermiş değil.

’10 katını kazanırız’

Transfer süreci hakkında bilgi veren tecrübeli hoca İstek Çalımbay, “4-5 oyuncu almamız gerekiyor. Gidenlerin yerine oyuncu istiyoruz. Bunları yaparsak biz kümelere kalırız ve yapacağımız transfer harcamasının 10 kat fazlasını kazanırız, küme kademesinde. Biz orada katiyen başarılı oluruz” açıklamasında bulundu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.