Sedat Peker’den ‘Emre Olur’ açıklaması: Avukatı Ersan Barkın açıkladı

Organize cürüm örgütü liderliği kabahatinden yargılanan Sedat Peker‘in geçtiğimiz haftalarda Saray’a uzanan rüşvet savları kamuoyunda yankı uyandırmıştı.

Geçen günlerde ise Sedat Peker’in Beykoz’daki meskenine silahlı akın düzenlenmiş ve hücumda meskende çalışanlardan biri olan Yılmaz Günay ağır yaralanmıştı. Saldırıyı düzenlediği tespit edilen Ömer Şengel ve 4 kişi daha gözaltına alınmıştı.

Geçen günlerde de Peker’in danışmanı olarak bilinen Emre Olur, Arnavutluk’un başşehri Tiran’dan İstanbul’a getirilerek gözaltına alınmıştı.

EMRE OLUR TUTUKLANDI

Olur, savcılık sorgusunun akabinde tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi.

Arnavutluk’ta gözaltına alındıktan sonra Türkiye’ye iade edilen Olur’un İstanbul Organize Cürümlerle Çaba Şube Müdürlüğü’ndeki süreçleri tamamlandı. Olur, buradaki süreçlerinin akabinde Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne sevk edildi.

Soruşturmayı yürüten savcılığa çıkarılan Olur, sözünün akabinde “suç işlemek gayesiyle kurulan örgüte üye olma” kabahatinden tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe gönderildi.

İşlemlerin akabinde Olur’un nöbetçi sulh ceza hakimliğince “suç işlemek emeliyle örgüte üye olma” kabahatinden tutuklanmasına karar verildi.

SEDAT PEKER’İN AVUKATINDAN ‘EMRE OLUR’ AÇIKLAMASI

Peker’in avukatı Ersan Barkın, toplumsal medya hesabından Olur’un tutukluluğuna ait açıklamada bulundu.

Barkın, Sedat Peker’in Emre Olur’la yaptığı görüşmeyi, aktardı ve Peker’in Olur’a “Emniyette sana berbat davranabilirler. Bu yüzden, toplumsal medya hesabımın Sedat Peker tarafından kullanılmasının hukuken hata olduğunu değerlendiremedim, cahillik yaptım” dediğini söyledi.

Barkın ayrıyeten, “Bu ortada Emre Olur’u cezaevinde ziyaret edecek meslektaşım da yarın söz sürecine dair açıklama yapacağını iletti” sözlerine yer verdi.

“İFADESİNDEKİ BİR SÖZÜN BU BİÇİMDE YORUMLANMASI EMRE OLUR İÇİN DE ADİL DEĞİL”

Barkın’ın toplumsal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama şöyle:

  • Sayın Sedat Peker ile biraz evvel telefonla görüştüm. Gün içerisinde tutuklanan Sayın Emre Olur ile ilgili kendisini seven yahut sevmeyen birtakım çevrelerin yaptıkları yorumlardan keder duyduğunu lisana getirdi. Emre Olur Abu Dhabi’den uçağa binmeden evvel kendisi ile telefonla görüşmüş.
  • Emre Olur’a “Emniyette sana makus davranabilirler. Bu yüzden,sosyal medya hesabımın Sedat PEKER tarafından kullanılmasının hukuken hata olduğunu değerlendiremedim,cahillik yaptım” demesini Emre Olur’dan kendisinin istediğini söyledi. Bütün dostlarına olduğu üzere Emre Olur’a da müdafaa içgüdüsü ile yaklaştığını, bu tarafta tabir vermesini istediğini tabir etti. Lakin toplumsal medyada ve birtakım basın organlarında yapılan yorumları görünce açıklama yapma mecburiliği hissettiğini söyledi.
  • Sayın Peker’e neden bu türlü bir istekte bulundunuz diye sordum. ‘Bedel ödenecekse en önde olmak isterim, alkış alınacaksa tüm dostlarım ortak olmalı. Bu ideolojim nedeniyle yanlış yorumlamaya neden olacak bir durum ortaya çıktı‘ dedi.
  • İfadesindeki bir sözün bu formda yorumlanması Emre Olur için de adil değil. Konunun nedeni cehalet değil de muhafaza içgüdüsü. Bu ortada Emre Olur’u cezaevinde ziyaret edecek meslektaşım da yarın tabir sürecine dair açıklama yapacağını iletti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.