Sarıgül’den tüm partilere ‘kira’ daveti

Partisinin genel merkezinde haftalık basın toplantısı düzenleyen Sarıgül, hükümetin aralık ayını beklemeden, acil olarak minimum fiyatı açlık hududunun üzerine çıkarması gerektiğini savundu.

İşçi, memur ve emeklilere temmuz ayında TÜİK’in açıkladığı sayılarla değil, çarşıdaki ve pazardaki enflasyon sayılarına nazaran artış yapılmasını isteyen Mustafa Sarıgül, en düşük emekli maaşının da minimum fiyat hududuna çıkarılması gerektiğini söyledi.

Türkiye’de önemli bir kira sorunu olduğunu belirten Sarıgül, “Gerçekten kiralık yer tutamıyor beşerler, en ufak bir mütevazı mahallede 2 bin, 3 bin liradan kiralar başlıyor, onlar da kentin dışında. Türkiye Değişim Partisi olarak kira ve barınma meselesini bizden öbür konuşan parti yok, bizden öbür tahlil üreten parti de ne yazık ki yok. Bütün siyasi partileri, yarınki küme toplantılarında, iktidarı ve muhalefetiyle kira sıkıntısına tahlil bulmaya, artan kira fiyatlarıyla ilgili tahlil önermeye davet ediyorum.” diye konuştu.

TDP Genel Lideri Mustafa Sarıgül, imar planlarında iş yeri olarak ayrılan yerlerin derhal konuta dönüştürülmesi ve bu inşaatlara 24 ay içerisinde başlanmasıyla büyükşehirlerdeki konut probleminin çözüleceğini kaydetti.

Büyükşehirlere emlak verilerek, toplumsal konutların yapılması gerektiğini söyleyen Sarıgül, “TOKİ’nin vazifesi, Nişantaşı üzere en varlıklı yerde bina yapmak değil, yoksula ve fukaraya toplumsal konut yapmaktır.” tabirlerini kullandı.

 

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.