Öğrenci İstanbulkart’ta yeni devir

İBB, Öğrenci İstanbulkart’ta online müracaat ve adrese teslimat periyoduna geçildiğini duyurdu.

İBB’den yapılan açıklamaya nazaran, öğrenci İstanbulkart müracaatları, İstanbulkart Müracaat Merkezlerine gitmeye gerek kalmadan “www.istanbulkart.istanbul” adresinden yapılabilecek.

Kart sahipleri, müracaat süreci tamamlandıktan sonra istek ettikleri teslimat seçeneğiyle yeni kartlarına ulaşacak. Teslimat tercihine nazaran fiyatsız olarak yerleşkeye yahut kargo bedelli olarak adrese gönderim yapılacak. Dileyenler online müracaat ve ödeme sonrası İstanbulkart Müracaat Merkezlerinden de kartlarını teslim alabilecek.

Öğrenci İstanbulkart almak isteyenler,

“www.bireysel.istanbulkart.istanbul” adresini ziyaret ederek birkaç adımla müracaatlarını gerçekleştirebiliyor. Öğrencilerin birinci adım olarak web adresinden telefon numarasıyla giriş yapması ya da kayıt olması isteniyor. Kişisel İstanbulkart profili oluşturulduktan sonra ana sayfada yer alan “Kart Başvurusu” seçeneğine gidilerek, müracaat seçenekleri ortasında “Öğrenci”nin seçilmesi ise başka adımı oluşturuyor. Yönlendirmeler takip edilerek gerekli bilgiler doldurulduktan sonra teslimat tercihi yapılarak müracaat sonlandırılıyor.

Üç farklı teslimat seçeneği sunulan Öğrenci İstanbulkart müracaatlarında İstanbul dışında teslimat yapılmayacak. Öğrenci İstanbulkart sahipleri yeni kart müracaatında bulunmadan mevcut kartlarını kullanmaya devam edebilecek.

FİZİKİ KARTI ULAŞMAYANLAR İSTANBULKART MOBİL’İ KULLANABİLİYOR

İstanbulkart Taşınabilir, fizikî kart olmadan da dijital kart sayesinde Marmaray dışında İstanbul içi tüm ulaşım ödemelerini QR kodla yapabilme imkanı sunuyor.

İstanbulkart Taşınabilir üzerinden bireye özel tanımlanan dijital kart tüm indirim, aktarma ve ara bazlı fiyatlandırmaları gizli tutarak ulaşım ödemelerini gerçekleştiriyor. Dijital Öğrenci İstanbulkart üzerinden QR kodla yapılan ulaşım ödemeleri öğrenci tarifesi üzerinden hesaplanıyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.