“Odalarının bulunduğu katta kadın çalışan istemeyen HÜDA PAR’lıların talebi kabul görmedi”

Gazeteci Altan Sancar AKP listelerinden milletvekili seçilen HÜDA-PAR’lı milletvekillerinin aynı katta ve kadın çalışan istememe taleplerinin karşılanmadığını yazdı.

Seçim sonuçlarının kesinlik kazanmasının ardından Meclis’te vekiller kayıtlarını yaptırırken, yemin törenine de kısa bir süre kaldı. Yeni Meclis bileşimine göre milletvekilerinin odaları da tekrardan düzenleniyor.

Gazeteci Altan Sancar AKP listelerinden seçilen HÜDA-PAR’ın milletvekillerinin taleplerine ilişkin bir ayrıtıya ilişkin bilgi verdi.

Sancar, “Meclis’e giren HÜDA-PAR’ın milletvekillerinin aynı katta olmak istediği ve katta kadın çalışan istemedikleri söylenmişti. Üç vekilin odası belirlendi ve tamamı farklı katlarda ve tabii ki kadın çalışanlar görevlerine devam ediyor. Bu aşamada talepleri kabul görmedi. Talepleri ancak başka vekiller ile anlaşıp oda değiştirerek aynı koridorda toplanmalarıyla mümkün olabilir” dedi. 

Sancar şöyle devam etti:

“Ancak Meclis işleyişinde kadın çalışanların bir katta/koridorda görev almamaları gibi bir uygulamanın olması Anayasa’ya ve mevzuata aykırı. Hüda-Parlılara nasıl bir formül bulunacak veya bulunacak mı? Takip ediyoruz.”

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir