Nijerya’dan okumak için gittiği Elazığ’da kendi işinin işvereni oldu

Nijerya’dan okumak için Elazığ’a giden ve burada evlenerek kendisine yeni bir hayat kuran Bilal Rabiu Kolo, hayalini gerçekleştirdi ve lisan okulu açarak kendi işinin işvereni oldu.

2010 yılında Nijerya’dan Elazığ’a okumak için giden Bilal Rabiu Kolo (32), Fırat Üniversitesi İrtibat Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nü bitirdi ve akabinde yüksek lisansını tamamladı. Kolo, birebir vakitte bir yandan okurken bir yandan da lisan kurslarında çalışmaya başladı.

Daha sonra Dilek hemşire ile evlenen ve bir çocukları olan Kolo, Elazığ’da yeni bir hayata başladı. Kolo, akabinde en büyük hayalini gerçekleştirmek için kolları sıvadı. İngiltere merkezli bir lisan okulu ile görüşen Kolo, bayilik almaya hak kazandı. Ataşehir Mahallesi’nde bir yer kiralayarak 60 öğrenci kapasiteli okulunu açan Kolo, yeni periyot için kayıtlara başladı.

Elazığ’da kendi işinin işvereni olan Kolo, çalışkanlığı ve azmi ile herkese örnek oluyor.

Bilal Rabiu Kolo, “Uzun vakittir planladığım lisan kursu açma planımı gerçekleştirdim. Şu an bir kurum sahibiyiz. Eşim de burada hemşire. Eşim olmadan hiçbir yere varamazdım”dedi. (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.