MHP’li Özdemir: Siyasi istikrarın adresi Cumhur İttifakı

MHP Genel Lider Yardımcısı İsmail Özdemir, Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesindeki Bayan ve Gençlik Merkezi’nde düzenlenen “Adım Adım 2023 İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” programında, son dört yılda Suriye ve Irak’tan gelen terör tehditlerini bertaraf etme konusunda Türkiye’nin çok önemli ara kat ettiğini söyledi.

Türkiye’nin bu çabayı ortaya koyduğu periyotta dışarıda global güçler, içeride de muhalefetin karşı çıkışları olduğunu lisana getiren Özdemir, şunları kaydetti:

“Biz bu adımları atarken karşımızda bir tarafta kelamda müttefik dediğimiz ülkeler, öteki tarafta da global rekabette üstün görülen ülkeler vardı. Türkiye’de bu adımlar atılmadan evvel bugün zillet mensubu olan siyasi çevrelerin üyeleri, yani zillet partileri, Mecliste açık açık ‘bu harekatı biz yapamayız. Suriye’ye giremeyiz. Şöyle yaparlar, bu türlü yaparlar’ demişti. Ne oldu? Geldiğimiz basamakta Türkiye bu tehdit ve tehlikeleri kaynağında bertaraf etmek üzere hâkim, güçlü bir ülke olarak karşısında kim olursa olsun bunları ortadan kaldırmayı başardı mı? Başardı. Böylece sonumuz boyunca uzanan alanda terör koridoru kurulması fikri akamete uğurlatılmış oldu.”

Özdemir, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile Türkiye’nin en büyük kazanımının siyasi istikrar olduğunu savunarak, şöyle devam etti:

“Türkiye hareketli bir coğrafyada bulunuyor. Bakıyorsunuz bir yanımız Kafkasya, güneyimiz Orta Doğu bölgesi ve birebir vakitte Akdeniz ile birlikte Afrika’ya uzanan hudut çizgilerimiz var. Kuzeyimizde de yaşanan bir savaş var. Bu kaideler altında Türkiye için en büyük kazanım nedir? Siyasi istikrarın kendisidir. Münasebetiyle siyasi istikrarın Türkiye’de mevcut durumdaki adresi, açık ve net halde milletine karşı şeffaf olan, milletine karşı açık olan, ne yapıyorsa milleti için yapan, ne adım atıyorsa milletin karşısında bunu şeffaf, açık bir formda atan Cumhur İttifakı’nın kendisidir.”

CHP’nin Atatürk’ten uzaklaştığını, Atatürk’ün hasımlarıyla kol kola girdiğini savunan Özdemir, Millet İttifakı’nın muhalefetinin Cumhur İttifakı’na değil, direkt Türkiye’ye ve Türk milletine olduğunu ileri sürdü.

Özdemir, Türkiye’nin gelecek periyotta Cumhur İttifakı ile yeni destanlar yazacağına inandığını lisana getirerek, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Zillet partileri palavra, iftira siyasetini devreye almak suretiyle siyasetin saygınlığını da ne yazık ki zedeleyecek ve baltalayacak telaffuzlara girişmeye başladılar. Bunun da Türkiye’ye bir yararı yok. Yoksulluk edebiyatı yapacaksın ancak gideceksin 100 binlerce liralık İstanbul’daki boğaz görünümlü otel odalarında görüntü çekeceksin. Sen mi bu milletin halinden anlıyorsun, sen mi bu milletin kederiyle dertleniyorsun? Bu millet kendi kederiyle kimin dertlendiğini, kendini kimin telaş ettiğini elbette çok âlâ bilir. Münasebetiyle bütün bunlarla birlikte önümüzdeki devirde Türkiye inşallah 21. yüzyılda diriliş destanının akabinde yeni bir şahlanış destanı yazmak üzere 2023 yılında cumhuriyetimizin 100. yılında, iradeyi de ortaya koyacaktır. Bu inancı bizler sonuna kadar taşıyoruz.”

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.