Metropoll Araştırma sahibi Özer Sencar: Türkiye’yi alma gücün varsa İstanbul’u verirsin seçildikten sonra da kayyum atarsın

Türkiye, 2023 yılında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefetin adayının kim olacağı konusunu tartışıyor. Ana muhalefet partisi CHP’nin temsilcileri her fırsatta adaylarının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu vurgulasa da, kimi belediye liderlerinin da misyonlarını bırakarak aday olabileceği tez ediliyor.

ÖZER SENCAR’DAN SKANDAL KELAMLAR: “SEÇİLDİKTEN ÜÇ GÜN SONRA KAYYUM ATARSIN”

Gelişmeler sıcaklığını korurken Karar TV’nin YouTube kanalında, seçimlere ait değerlendirmelerde bulunan Metropoll Araştırma sahibi Özer Sencar, skandal tabirler kullandı.

Sunucunun, “Belediye liderleri aday olduğunda oradaki misyonu AK Parti’li bir isime devretmiş olacak. Bu göze alınmalı mı sizce?” sorusuna karşılık veren Sencar, “Alınmalı olağan ki. Türkiye’yi mi almak lazım, İstanbul’u mu almak lazım? Türkiye’yi alma gücün varsa, o ümidin, hazırlığın varsa İstanbul’u verirsin. Seçildikten üç gün sonra da oraya kayyum atarsın.” diye konuştu.

Skandal kelamlarını sürdüren Sencar, “Zannediyor musunuz ki, 2023’te Erdoğan kazanınca şimdiki belediye liderleri misyonunda kalacak?” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.