‘Madem İGA rekorlar kırıyor, kirayı neden 2043’e ertelediniz?’

İstanbul Havalimanı’yla (İGA-İstanbul Grand Airport) ilgili, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’ın, “Dünya çapında birinciliklere doymuyor” ve Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu’nun, “Avrupa’nın en iyi ve en yoğun havalimanı” paylaşımlarına tepki geldi.

Doğru Parti Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu, AK Parti iktidarının gözde müteahhitleri Cengiz İnşaat ve Kalyon tarafından işletilen İstanbul Havalimanı’yla (İGA-İstanbul Grand Airport) ilgili çarpıcı bir mesaj paylaştı.

“KARŞILIKSIZ OLMAYACAĞINI MİLLET ANLAMIYOR MU”

Serdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

“Atatürk Havalimanını kapatırken, günlük uçak trafiği 1850’ydi. Günlük 5 bin 500 hayaliyle açtığınız İstanbul Havalimanının günlük trafiği 1100 oldu!

Kurban Bayramı süresince ulaşılan günlük uçak sayısının Atatürk Havalimanının geçmişteki trafik sayısının çok altında olduğu biliniyor.

Siz aksini söylüyorsunuz. Madem öyle, İstanbul Havalimanının 2018-19-20 ve 2021 kira gelirlerini neden 2043 yılına kadar ertelediniz?

2022 kirasını ise gizli bir kararname ile sildiniz! Madem İstanbul Havalimanı rekor üstüne rekor kırıyor, neden, devletin alacağı kira bedelini almıyorsunuz?

Burası sizin babanızın çiftliği mi? Bu işin karşılıksız olmayacağını, Türk Milleti anlamıyor mu? Sayın Erdoğan ve sekreter Bakan, lütfen Türk Milletine bilgi verin. Yargıda nasılsa konuşacaksınız!”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.