Lionel Messi açıkladı, Inter Miami 1 milyon takipçi kazandı

Fransız ekibi Paris Saint-Germain’den (PSG) ayrılan Arjantinli Lionel Messi, kariyerini ABD Futbol Ligi (MLS) takımlarından Inter Miami’de sürdüreceğini açıkladı.

İspanyol basınına konuşan 35 yaşındaki yıldız futbolcu, “Inter Miami’ye katılacağım. Barcelona’ya dönmeyi gerçekten çok istiyordum, böyle bir hayalim vardı. Ancak iki yıl önce yaşananlardan sonra, geleceğimi başkasının ellerine bırakmak ve aynı duruma düşmek istemedim. Kendimi ve ailemi düşünerek kararımı vermek istedim.” ifadelerini kullandı.

La Liga’nın Barcelona’ya transferine yeşil ışık yaktığına dair haberler duyduğunu belirten Messi, “Yine de çok fazla şey eksikti. Oyuncu satmalarından ya da maaşları düşürmelerinden sorumlu olmak istemedim. Yorulmuştum.” şeklinde görüş belirtti.

Inter Miami takımı da sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımıyla Messi’nin transferini duyurdu. Messi’nin açıklamalarının ardından Inter Miami 10 dakika içerisinde sosyal medyada bir milyondan fazla takipçi kazandı.

Aynı şekilde Lionel Messi’nin son PSG forması giydiği maçtan bu yana ise Fransız temsilcisi sosyal medyada yaklaşık 1 milyon takipçi kaybetti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir