Kooperatiflerden Başkan Gürün’e Teşekkür Ziyareti

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin kaba yem desteği için kooperatif başkanları ve ortakları Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.

Muğla genelinde mülkiyetindeki toprakları kooperatiflerle birlikte işbirliği yaparak kaba yem üretim merkezleri haline getiren Büyükşehir Belediyesi bu hizmeti ile bugüne kadar 434 dekar arazide kaba yem üretti. Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetinden yararlanan ve belediyeyle işbirliği yapan S.S. Savran Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Demirci, S.S. Ovakışlacık Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Erdal Gökhan, S.S. Ekinanbarı Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Hasan Cem ve S.S. Koru Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Sadettin İnce ve kooperatif ortakları Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür ziyaretinde bulundular.

Büyükşehir Belediyesi’nin Kaba Yem Üretim projesi kapsamında; Milas Belediyesi ve Milas Ziraat Odası arasında bölgede bulunan tarımsal kalkınma kooperatiflerinin ve ortaklarının desteklenmesi için iş birliği protokolü imzalanmış buna bağlı olarak Milas ilçesi Koru Mahallesinde bulunan, mülkiyeti Büyükşehre ait 265000 m2 tarım arazisi ile mülkiyeti Milas Belediyesine ait 75000 m2 toplamda 340000 m2 tarım arazisinde yem bitkisi yetiştiriciliğine başlanmıştı.

Kooperatif Başkanları; “211 üyemizin selamını ve teşekkürlerini getirdik”

Hayvancılıkta girdi maliyetlerinin yüksek olması sebebiyle zor günler yaşadıklarını dile getiren kooperatif başkanları ve katılım sağlayan ortaklar Büyükşehir Belediyesi’nin mülkiyetindeki arazileri hiçbir bedel almadan yem bitkisi üretimi için hizmete açmasının hayvancılıkla uğraşan üreticilere çok büyük katkı sağladığını ve bu zor günlerde bir nefes olduğunu dile getirdiler. 211 kooperatif üyelerinin bulunduğunu söyleyen kooperatif başkanları tüm üyeleri adına tarıma ve hayvancılığa büyük destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e teşekkür ettiler

Başkan Gürün; “Üreten köylümüzün her zaman yanındayız”

Tarımsal kalkınma, kooperatiflerle birlikte üretme, üreticinin emeğinin karşılığını alması için Muğla’da önemli adımlar attıklarını söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün üreten köylüyü milletin efendisi yapmak için çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Başkan Gürün; “Muğla Seydikemer’den Bodrum’a verimli toprakları ile Türkiye’nin tarımında söz sahibi illerden biri. Kendine has ve dünyanın en kaliteli ürünlerine sahip Muğla’mızda tarıma, üreten köylümüze, kooperatiflerimize büyük önem veriyoruz. Bu sebeple mülkiyetimizdeki tarım arazilerimizde kooperatiflerimizle birlikte kaba yem üretiyoruz. Hayvancılıkla uğraşan üreticilerimizin maliyetleri her geçen gün artıyor. Kooperatiflerimizle işbirliği yaparak hayvancılıkla uğraşan üreticilerimize yardımcı oluyor, onların maliyetlerini azaltıyoruz. Büyükşehir olarak her zaman üreten köylümüzün yanında olacağız. Milas’mızdan ziyaretimize gelen siz değerli kooperatif ortakları ve tüm ortaklarınıza üretmek için verdiğiniz emek için teşekkür ediyorum.” dedi

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx