Kim Min Jae, Napoli’de birinci maçına çıktı

İtalya Serie A birinci haftasında Napoli deplasmanda Hellas Verona ile karşı karşıya geldi. Stadio Marc’Antonio Bentegodi’de oynanan müsabakada alandan galibiyetle ayrılan taraf, 5-2 üzere farklı bir skorla Napoli oldu.

Fenerbahçe’den Napoli’ye 18 milyon euroya transfer olan Kim Min Jae, birinci maçında göz doldurdu. Güney Koreli savunmacı, Hellas Verona karşısındaki istatistikleriyle İtalyanları mest etti.

İlk maçında kusursuza yakın oynadı

Serie A mesleğinde birinci maçına çıkan Kim Min-Jae, Verona – Napoli müsabakasında en fazla topla buluşan ve en fazla isabetli pas veren oyuncu oldu. Maça birinci 11’de başlayan yetenekli savunmacı, 90 dakika alanda kaldı.

Hellas Verona karşısında toplamda 94 sefer topla buluşan Güney Koreli stoper, 72 isabetli pas yaparak %90 üzere yüksek bir pas isabet yüzdesi yakaladı. 8 sahipsiz kazanırken, 2 kere de pas ortası yapan Kim Min Jae, girdiği 7 ikili uğraştan de 5’ini kazanmayı bildi. Güney Koreli savunmacı ayrıyeten müsabakanın uzatma kısımlarında sarı kart gördü.

  • Topla buluşma: 94
  • İsabetli pas: 72
  • İsabetli pas yüzdesi: %90
  • İkili gayret: 5/7
  • Pas ortası: 2
  • Sahipsiz top kazanma: 8


Taraftarın gözdesi oldu

Mücadele esnasında ve sonrasında Kim Min Jae hakkında paylaşımlarda bulunan Napoli taraftarları, Güney Koreli futbolcunun ne kadar gerçek bir transfer olduğu görüşünde birleşti.

Spaletti: Kim, karizmatik bir oyuncu

Napoli teknik yöneticisi Luciano Spalletti Fenerbahçe’den 18 milyon euroya transfer ettikleri Kim Min Jae’nin kusursuz teknik yeteneğe ve taktiksel farkındalığa sahip karizmatik bir oyuncu olduğunu söyledi.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.