Kasımpaşa’dan Mete Kalkavan tepkisi!

Kasımpaşa Kulübü, Spor Toto Üstün Lig’de birinci 2 haftada sonuca tesir eden hakem yanılgılarının yaşandığını ileri sürerek, 2. haftadaki Fenerbahçe karşılaşmasını yöneten Mete Kalkavan’a reaksiyon gösterdi.

Kulübün internet sitesinden “Her şeyin farkındayız!” başlığıyla yapılan açıklamada, “Çok âlâ niyetle başladığımız yeni dönemin birinci iki haftasında, geçen dönem da futbolumuzda sıkça rastladığımız, maçın sonucuna etki eden hakem yanlışlarının yeniden tekrarlandığını görmekteyiz” denildi.

Ligin birinci haftasında Medipol Başakşehir’e 4-0, sonraki maçta Fenerbahçe’ye 6-0 yenilen Kasımpaşa’nın açıklamasında, şu sözler kullanıldı:

“Son olarak Fenerbahçe ile alanımızda oynadığımız maçta ülkemizde artık kronik hale gelen hakem problemlerinden birine daha şahit olduk. Kasımpaşa’ya karşı arka niyetli tavırları sabit olan Mete Kalkavan, son oynanan Fenerbahçe maçında bunlara bir yenisini eklemiştir. Oyuncumuz Hasan Emre Yeşilyurt’un kırmızı kartla cezalandırıldığı durumun gibisi rakip kale önünde yaşandığında Mete Kalkavan’ın ikili standardı devreye girmiş ve rakip oyuncuya kırmızı kart es geçilmiş; hatta bu duruma isyan eden oyuncumuz Hajradinovic sarı kartla cezalandırılmıştır. Geçtiğimiz dönem oynanan Trabzonspor maçında oyuncumuz Eren Elmalı’nın burnunun kırılmasına göz yuman Kalkavan, yeniden tıpkı dönem oynanan Fenerbahçe maçında 90+1’de yediğimiz golde futbolcumuz Spajic’e yapılan faule ‘devam’ demiş ve yenilgiyi getirmişti.”

İlk haftadaki Medipol Başakşehir müsabakasının hakemi Ali Palabıyık’a da değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu dönem Muhteşem Lig’in birinci haftasında oynanan Başakşehir maçında da futbolcumuz Mortadha Ben Ouannes’in ayak tarak kemiği kırılarak oyundan çıkmasına neden olan faulde; hakem Ali Palabıyık’ın, bir kırmızı kartı daha görmezden gelerek durumu VAR’dan inceleme gereği duymamasını da unutmadık. Türk futbolunda, ulu tarihiyle 100 yılı deviren Kasımpaşa Spor Kulübü olarak her dönem uğradığımız hakem skandallarının yalnızca yanılgı olarak geçiştirilemeyeceğini bir sefer daha vurguluyoruz. Büyük taraftarı ile Kasımpaşa topluluğu, her şeyin farkındadır. Son olarak Türk futbolunun kimi yeteneksiz, arka niyetli hakemlerle nereye ulaşacağı konusunda kaygılı olduğumuzu bir kere daha tüm kamuoyuna deklare etmek istiyoruz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.