Hentbol liginin “gol kraliçesi” Perihan Topaloğlu Acar’a nazaran muvaffakiyetinin sırrı hırsı

Hentbol Bayanlar Harika Lig’de son iki dönemin en skorer oyuncusu olan Görele Belediyespor’un golcüsü Perihan Topaloğlu Acar, asla pes etmemesi ve hırsı münasebetiyle başarılı olduğunu söyledi.

Ligde 2020-2021 dönemini 218, 2021-2022 dönemini ise 243 golle tepede tamamlayan Perihan Topaloğlu Acar, AA muhabirine, iki dönemde da gol kraliçesi olmasının tüm grubun emeği ile gerçekleştiğini belirtti.

Bu dönem kadro olarak daha uygun sonuçlar elde etmek istediklerinin altını çizen Acar, kendi için değil, daima ekip için çaba edeceğini vurguladı.

Acar, gol kraliçesi olmak için ekstra bir efor sarf etmeyeceğini lisana getirerek, “Takımda golü kimin attığı kıymetli değil. Kıymetli olan grubun kazanması, gol hükümdarı olmak için değil, kadronun daha yeterli yerlerde olması için uğraş vereceğim. ‘Ben atayım’ olursa bencillik olur, asla maç kazanamayız zira bu bir ekip oyunu, alanda 7 bireyiz, kim atarsa atsın karımız yüksek” diye konuştu.

Ligde üst üste iki kere gol kraliçesi unvanını kazanmasının, hırsının bir sonucu olduğunu aktaran Acar, “Ben, atamadıkça daha çok hırslanan biriyim, asla pes eden biri değilim. Kimileri vardır şut atar, gol olmaz ve küser atmaz bir daha. Bende bu türlü bir şey yok, attıkça atarım, küsmem” tabirlerini kullandı.

“KESİNLİKLE BURASI BENİM İÇİN ÇOK DÜZGÜN BİR YER”

Acar, Görele Belediyespor’da keyifli olduğunu söyledi.

Mutlu olmadığı yerde asla kalmayacağını belirten Acar, “Küçük bir çocuğum var, o da çok keyifli olduğu için bilhassa burayı tercih ediyoruz. Aile ortamı, grubun yaş ortalaması küçük, hepsi benim kardeşim, bundan yeterli ekip bulabileceğimi zannetmiyorum. Alışılmış ki büyük gruplara gidebilirdim lakin birebir huzuru bulabilir miydim, asla. Mutlaka burası benim için çok yeterli bir yer” değerlendirmesinde bulundu.

Acar, kadrodaki oyuncularla bağlantısının çok güzel olduğuna da işaret ederek, “Benden küçükler, sağ olsunlar beni sevip sayıyorlar. Bir kederleri olduğunda, idmanla ilgili bir şey olduğunda danışıyorlar. Bu, benim için gurur verici. Ben de elimden geldiğince hem burada hem de dışarıda arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyorum” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.