HDP’li Beştaş: Şeffaf diyalog kurmayan hiçbir partiye dayanak vermeyiz

HDP Küme Başkanvekili Meral Danış Beştaş, partisinin Muğla Marmaris’te düzenlediği halk buluşmasına katıldı.

Burada yaptığı konuşmada, HDP üzerinden yürütülen seçim tartışmalarına reaksiyon gösteren Beştaş, “şeffaf diyalog kurmadıkları hiçbir partiye dayanak vermeyeceklerini” söyledi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine nazaran, Beştaş özetle şunları söyledi:

– Savaş siyaseti devam ediyorsa, dış siyasete istikamet veren Kürt düşmanlığıysa bu anti demokratik tek adam rejiminin tercihidir. Kendisinden olmayana düşmanca lisan kullanma bu siyasetin temel mottosu haline geldi. Seçim yaklaştıksa bu lisan ve hücumlar artacak.

– Türkiye tarihinde 94 DEP saldırısı da dahil bu kadar pervasızlık olmamıştı. Evvelce yargının tarafsızlığı tartışılırken artık varlığı tartışılıyor. Yargı iktidarın elinde silaha dönüştü. Lakin bu totaliter sistemden kurtulabiliriz. Burada birbirimize muhtaçlığımız var. Yüzde yüz tıpkı şeyi düşünmüyor olabiliriz lakin birlikte hareket edebilirsek bunu başarabiliriz. Emek ve Özgürlük İttifakını bunun için kurduk. Biz bununla da sonlu kalmayacağız ve en geniş ittifakı kuracağız. Düşmanlaştırma siyasetlerine karşın toplumun gerçekleri daha net gördüğünün farkındayız. Bu ittifakımızı da güçlendirecektir.

– HDP, belirlenen unsurlar doğrultusunda şeffaf diyaloglar kurmayan hiçbir partiye takviye vermeyecek. Seçimi kaybetmenin sorumluluğu da kimse bize yükleyemez. Bu mevzuda oburlarının ne yaptığına bakalım. Kurtuluşun birlikten geçtiğine inanıyor ve çabasını yürütüyoruz. Demokrasinin yalnızca sandıkla geleceğine de inanmıyoruz. Demokrasiyi getirmek bir çabayı, sokağı gerektirir. Özgürlükleri de lakin toplumsal çaba verenler getirebilir. Korkanlar, kaygılananlar değil. Bizde katiyen başaracağımıza inanıyoruz. Bize vurulan hiçbir darbe bizi zayıflatmadı. Onlar korkutmaya çalıştıkça toplumun çaba azmi büyüyor. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.