Galatasaray’da Mostafa Mohamed krizi

Galatasaray’da başarılı forvet Mostafa Muhamed’in transferine dair Mısır basınında birbirinden farklı tezler gündeme geldi.

Bilindiği üzere sarı-kırmızılılar, ocak ayında 24 yaşındaki oyuncunun satın alma opsiyonunu kullandı. Galatasaray’ın bu opsiyon gereği Mısır grubu Zamalek’e 1 Temmuz’a kadar 4 milyon dolar ödeme yapması gerekiyordu.

Bu mevzu ile ilgili Mısır basınında yer alan habere nazaran; Galatasaray bu ödemeyi Zamalek’e vaktinde yapmadı.

KONUYU FIFA’YA TAŞIYACAKLAR

Birçok detaya yer verilen haberde, sarı-kırmızılıların ödeme tarihini ağustos ayına erteleme talebinin de Mısır grubu tarafından kabul edilmediği belirtildi.

Haberde, Zamalek yetkililerinin 12 Temmuz’a kadar Galatasaray’ın ödeme yapmasını bekleyecekleri ve ödeme yapılmaması durumunda mevzuyu FIFA’ya taşıyacakları bilgisi de yer aldı. Mostafa Mohamed için Galatasaray’a hiçbir kadronun teklifte bulunmadığı da argüman edildi.

500 BİN DOLARLIK EK CEZA

Mısır basınında yer alan bir öbür haberde de Zamalek kulübüne yakın bir kişi, “Temmuz başında 4 milyon dolar ödenmesi gerekiyordu lakin ödeme şartlarında, 10 iş günü gecikme mühleti hususu var. Mühletin aşılması durumunda, 500 bin dolar daha ceza eklenecek” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.