Galatasaray, Ozan Kabak için görüşmelere başladı!

Abdülkerim Bardakçı, Kazımcan Karataş ve son olarak Sergio Oliveira’yı takımına katan Galatasaray’ın, Almanya Bundesliga’da Schalke 04 forması giyen ve satış listesine konulan eski oyuncusu Ozan Kabak ile ilgilendiği argüman edildi.

Ozan Kabak ve Amine Harit gözden çıkarıldı

Fotomaç’ta yer alan habere nazaran; geçtiğimiz dönem Bundesliga 2’yi önder tamamlayarak tekrar Bundesliga’ya geri dönen Schalke 04’te Ozan Kabak ve Amine Harit ikilisi gözden çıkarıldı.

Maaş yükünü azaltmak istiyor

7 Temmuz günü kulübe dönen iki oyuncuya da kulüp bulmaları tarafında bildiri yapıldı. Tekrar Alman basınında çıkan haberlere, Schalke 04 maaş yükünü azaltmak için iki oyuncudan da vazgeçti.

Ozan Kabak kiralık olarak gündemde

Galatasaray savunmaya Abdülkerim’i almasına rağmen Schalke’nin ulusal futbolcuyu satış listesine koymasıyla Ozan Kabak’ın kiralanması gündeme geldi.

“Ozan, Harit ve Matondo bütçemiz için ağır taşlar”

Schalke 04 Sportif Yöneticisi Rouven Schröder de bahisle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Ozan Kabak tekrar sağlıklı olduğu için epeyce şad. Geçen dönem kiraladığımız oyuncularımız Ozan, Harit ve Matondo bütçemiz için ağır taşlar. Bu mali durum içinde, geleceğe ait çabuk karar almalıyız”

22 yaşındaki Ozan Kabak son iki dönemde, evvel Liverpool akabinde da Norwich City’ye kiralanmıştı. Başarılı stoper geçtiğimiz dönem Norwich City formasıyla 13 maçta uğraş etti.

Görüşmeler başladı

Galatasaray’ın bu gelişmelerinin akabinde Alman kulübü ve Ozan’la görüşmelere başladığı bildirildi.

Ozan’ın satın alma opsiyonu ile kiralanması planlanıyor. Ozan Kabak, G.Saray’dan 11 milyon Euro’ya Stuttgart’a, oradan da 15 milyon Euro’ya Schalke’ye transfer oldu.

Bir orta Transfermark bedeli 32 milyon euro’yu bulsa da yaşadığı sakatlıkların da tesiriyle başarılı çıkışını sürdüremedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.