Fenerbahçeli Attila Szalai’den transfer sorusuna karşılık

Yeni dönem hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe hazırlık maçında Partizan ile karşı karşıya geldi. Sarı-lacivertliler gayretten Enner Valencia’nın attığı golle 1-0 galip ayrıldı.

Sarı-lacivertlilerin yıldız stoperi Attila Szalai karşılaşmanın akabinde, transfer açıklamasında bulundu.

Szalai maçı değerlendirirken, “Sezon öncesi hazırlıklarımız yeterli gidiyor. Sıkı bir biçimde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Elbette sıkı egzersizlerden sonra yapılan maçlar kolay bir formda geçmeyebiliyor. Çok sıkı biçimde yüksek tempoda çalışıyoruz. Dönem ötesi kampı daha çok taktik anlayışa adapte olmak için yapılıyor. Âlâ gittiğimizi söyleyebilirim. Bu dönem öncesi kampı daha çok taktik mentaliteye ahenk sağlamak için yapılıyor. Bu manada güzel gidiyoruz. Ofansif ve defansif olarak güzel bir yoldayız. Sıkı bir formda çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

Takımda yeterli oyuncuların olduğunu söyleyen Szalai, “Sadece defansta değil tüm ekip arkadaşlarım çok âlâ bir performans ortaya koyuyorlar. Çok âlâ bir grubuz. Yeni bir taktik ve aksiyon var. Oynatılmak istenen oyunu oynamaya çalışıyoruz. Âlâ yoldayız ve  amacımız bu yolda devam etmek” tabirlerini kullandı. 

Teknik yönetici Jorge Jesus ve Şampiyonlar Ligi’ndeki rakipleri Dinamo Kiev için ise Macar oyuncu, “Futbolda herkes Jorge Jesus’u âlâ bir formda tanıyor. Onun muvaffakiyetlerini herkes biliyor. Çalıştığı gruplarda güzel performans ortaya koydu. Biz de her gün ondan yeni şeyler öğreniyoruz. Yaptığımız görüntü tahlillerde de yeni şeyler öğreniyoruz. Onun taktik fikirlerine adapte olmaya çaylışıyoruz. Dinamo Kiev ise âlâ bir ekip. O maça kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu. 

TRANSFER ARGÜMANLARINI YANITLADI

Kendisi hakkındaki transfer söylentileri için ise 24 yaşındaki oyuncu, “Geçmişte de bu telaffuzlar oldu. Takımımım Fenerbahçe için her şeyimi vermek istiyorum. Bu mevzular hakkında yorum yapmak istemiyorum” açıklamasını yaptı. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.