Dev Bitcoin Borsasından Türk Kullanıcıları İçin Müjdeli Haber!

Bitfinex, ülkenin en büyük ikinci bankası olan Vakıfbank ile bir ortaklık kurdu. Bu sayede dev Bitcoin borsası, Türkiye’deki kullanıcıların hiçbir ücret ödemeden doğrudan hesaplarına Türk Lirası yatırabileceklerini duyurdu.

Dev Bitcoin borsası Türk kullanıcıları için müjdeyi verdi!

Bitcoin borsası Bitfinex, Türkiye’deki müşterileri için müjdeli bir haber verdi. Buna göre, Türk kullanıcılar artık hiçbir ücret ödemeden doğrudan hesaplarına Türk Lirası yatırabilecek. Şirket yaptığı açıklamada, entegrasyonun büyük bir Türk bankası olan Vakıfbank’ın katılımıyla oluşturulduğu belirtti. Bunun, Bitfinex’in Binance’in en büyük pazarlarından biri olan Türkiye’deki ayak izini genişletmesine yardımcı olması mümkün. Bu bağlamda Bitfinex, şu açıklamayı yaptı:

Türk müşterilerimize Bitfinex Türkiye hesaplarına sorunsuz ve uygun maliyetli bir şekilde TL yatırma olanağı sunmaktan gurur duyuyoruz. Türkiye’nin en büyük bankalarından biri olan Vakıfbank ile entegrasyon sağlayarak, Bitfinex Türkiye müşterilerinin kripto para piyasasına erişimini her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz.

Bu arada, Bitcoin borsası Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino da konuya ilişkin olarak bir açıklama yaptı. Ardoino, Türk müşterilerin hesaplarına artık “sorunsuz ve uygun maliyetli’ TL yatırmalarının mümkün olduğunu söyledi. Ayrıca Ardoino, “Vakıfbank ile entegre olarak … müşterilerin kripto para piyasasına erişimini kolaylaştırıyoruz.” dedi.

Borsa TRY/USDT pariteleri için indirimli ücretler uygulayacak

Duyuruya göre, sıfır maliyetli para yatırma desteği Bitfinex Türkiye web platformu üzerinden hemen kullanıma girdi. Bu özellik, dijital varlık alım satım platformunun mobil uygulaması üzerinden de çalışacak. Bitcoin borsası, sıfır maliyetli TRY para yatırma işlemlerinin yanı sıra TRY/USDT pariteleri için indirimli ücretler sunan altı aylık bir promosyonu da duyurdu.

Bitfinex Türkiye ayrıca 2 milyon TL’ye kadar sıfır ücretle para çekme işlemlerini de destekliyor. Bu adımlar muhtemelen borsanın Türkiye pazarındaki varlığını genişletme stratejisinin bir parçası. Dünyanın en büyük Bitcoin borsası Binance şu anda Türkiye pazarına hakim durumda. Bu arada Bitfinex’in diğer rakipler arasında Mayıs ayında Türkiye pazarına girmeyi planladığını açıklayan Bitget ve OKX de yer alıyor.

Ortaklığın diğer tarafı Türkiye’nin en büyük ikinci bankası

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto için uzun süreli ayı piyasası devam ediyor. Bununla birlikte, son aylarda Fidelity, BlackRock ve PayPal gibi geleneksel kurumların kriptoyu daha fazla benimsedi. Bunu ortaya koyan birkaç örnek ortaya çıktı. 1950’lerde kurulan Vakıfbank, Türkiye’nin en büyük ikinci bankası.

Bitcoin borsası Bitfinex ile geleneksel bir banka arasındaki entegrasyon, kripto platformunun geçen ay Arjantin, Venezuela ve Kolombiya’daki müşterilere hizmet veren peer-to-peer bir borsa başlattığını duyurmasının ardından geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx