Çöp meskende kilitli tutulan çocuğun sıhhat durumuna ait yeni açıklama

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan Bursa’da çöp konutta bulunan Cem Muhammet A. sıhhat durumuna ait açıklama yaptı.

“Kınalı kuzum” diye tabir ettiği 9 yaşındaki Cem’in dün gece ve sabah iştahlı bir biçimde yemek yediğini söz eden Özkan, “Kuzumuz bizimle inançlı bir gece geçirdi. Hemşire ve hekimler evladı üzere yaklaşıyor. Birinci kez huzurlu bir gece geçirdi. Gözlerinde bir kaygı yoktu. İnşallah bundan sonraki hayatı da daima itimat içerisinde olur” dedi.

Cem’in yemek listesini diyetisyenlerin hazırladığına dikkati çeken Özkan, denetimli yemek yemesi gerektiğini söyledi.

“KALP SURATINDA KASVET VAR”

Kan tablosunda birtakım ıstırapların olduğunu ve onları düzelttiklerini belirten Özkan şu halde konuştu:

“Kalp suratında sorunları var. Onu takip ediyoruz. Daima hemşire ve hekimleriyle konuşması, irtibat kurması çok hoş. Medikal olarak toparlayacak ancak kalbindeki yaraları sarmak çok da kolay olmayacaktır. O manada takviye olmak çok kıymetli bence. Toplumsal hizmetlerin çok titiz bir biçimde takip edeceğine ve çocuğumuza hoş bakacağına eminim. Bütün toplumun sevgi vermesi gerekiyor. Sevgi onu düzeltecek” diye konuştu.

Özkan, Cem’in tedavisinin birkaç hafta daha sürdükten sonra taburcu edeceklerini kelamlarına ekledi.

NE OLMUŞTU?

Bursa’daki dairesini 2 yıl evvel Kamuran Pınar A’ya (44) kiraya veren Aydın S, daha sonra kirasını ödemeyen bayana dava açmış, mahkemenin, meskenin tahliye edilmesine karar vermesinin akabinde adrese giden icra takımı, dairenin kapısını çilingir yardımıyla açtırarak kilidi değiştirmişti.

Evin kilidini tekrar değiştirerek mahkemenin tahliye kararına uymayan Kamuran Pınar A’nın emniyette sözüne başvurulmuştu. Bu sırada çöplerle dolu konutun temizlenmesi için haber verilen Nilüfer Belediyesi paklık vazifelileri, kapısı kilitli bir odada çöplerin ortasında yatan ve sıhhat durumunun yeterli olmadığı tespit edilen 9 yaşındaki Cem Muhammet A.’yı baygın halde bulmuştu.

Çocuğun annesinin, Kamuran Pınar A’nın kız kardeşi Y.A. (38) olduğu belirlenmişti. Çocuk savcılık kararıyla, Antalya’da yaşayan anneye teslim edilmişti.

Daha sonra Cem ile Kamuran Pınar A’nın 16 yaşındaki kızı E.Z.A, Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüklerince muhafaza altına alınmıştı. C.M.A, tedavi için Akdeniz Üniversitesi Hastanesine götürülmüştü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.