Çiller ‘ekonominin dümenine geçti’ argümanını yalanladı

Eski Başbakan Tansu Çiller’in avukatı Dilek Özaşık, ikinci kere yayınlanan “Çiller, iktisat dümeninin başına geçmiş!” başlıklı haberlerin gerçek dışı olduğunu savundu.

Özaşık, yaptığı açıklamada, 3 Haziran’da çıkan ve yalanladıkları haberin toplumsal medyada tekrar sirkülasyona girdiğini tabir etti.

AA’nın aktardığına nazaran bu nedenle bahisle ilgili ikinci sefer açıklama yaptıklarını vurgulayan Dilek Özaşık, şunları söyledi: “Yazıda, müvekkilim Tansu Çiller’in şahsıyla ilgili olarak yer alan ‘Ekonomi dümeninin ardında olduğu, Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Nureddin Nebati tarafından sık sık ziyaret edildiği, Ankara’da iktisat kurmaylarıyla yapılan toplantılara katıldığı’ istikametindeki savların tamamının, tümüyle gerçek dışı olduğu bilgisi tarafımızdan tıpkı tarihte yapılan açıklama ile kamuoyunun bilgisine sunulmuştu. Kelam konusu temelsiz argümanların, toplumsal medyadaki birtakım paylaşımlarda kullanıldığının ve internetteki kimi yayın organlarında yine servise konulduğunun görülmesi üzerine bu savların gerçek dışı olduğu konusunun kamuoyu ile ikinci kere paylaşılması gerekli görülmüştür.” (HABER MERKEZİ)

​​​

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.