CHP’li Seyit Torun’dan ‘erken seçim’ açıklaması: Gündemden kalktı

 

 

CHP Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, TV100’de Pınar Işık Ardor’un sunduğu ‘Pazar Siyaseti’ programına konuk oldu. Torun, canlı yayında kıymetli açıklamalarda bulundu.

Torun’un açıklamalarından satır başları şöyle:

YSK TARTIŞMALARI

“Sayın genel liderimizin anlatmak istediği şu; YSK’nın datalarını alıyoruz, biz de örgütlerimiz aracılığı ile bunları işliyoruz eksikler kusurlar varsa bunların düzeltilmesi talebinde bulunuyoruz. Bütün bilgilere hakimiz şu anda. YSK’nın elinde birçok yanılgılı bilgi var, yanlış data var. Biz YSK’dan aldığımız bilgileri örtüştürüyoruz. YSK’da yok bu bilgiler. Biz bilgileri YSK’dan aldık, herkese veriyor. Gizil gizli bilgiler değil her vatandaşın her siyasi partinin alabileceği bilgiler”

ERKEN SEÇİM GÜNDEMDEN KALKTI

Erken seçim söylemi için artık vaktin geçtiğini belirten Seyit Torun, “Kasım ayında olabilir üzere varsayımlarımız vardı ancak şu anda yasal seçim takvimine baktığınızda kasım ayına yetişmesi sıkıntı görünüyor. Kasımda olmadıktan sonra aralık, ocak, şubat kış ortamı. Kış şartlarının ağır geçtiği bölgede seçim yapmak da kolay değil. Olsa olsa tahminen erken diyebileceğimiz nisan yahut mayıs olabilir” dedi.

Torun, Pınar Işık Ardor’un artık CHP erken seçim telaffuzunu bundan sonra yapmayacak diyebilir miyiz? sorusuna ise, “Yasal seçim takvimine baktığımızda şu an için o denli görünüyor” sözlerini kullandı. 

“ADAYIMIZ KILIÇDAROĞLU”

CHP’li Torun, 6’lı masanın adayı ile ilgili tartışmalara ise, “Bizim niyetimiz, irademiz Sayın Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olması ancak buna 6’lı masa karar verecek. Kendi ortasında müzakere edecek” yanıtını verdi.

MÜFETTİŞ İDDİASI

Torun açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Birçok belediyemize giden kimi müfettişler bir şey bulamadıkça ‘Benim bir şey bulmam lazım, gönderilirken kesinlikle gideceksiniz cürüm bulacaksınız diyorlar’ diyor. ‘Bir şey bulamadığımızda olumsuz şeyler yaşıyoruz’ diyorlar”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.