Beşiktaş ve Cenk Tosun ortasında kontrat pazarlığı

Beşiktaş’ın transfer listesinde olan Cenk Tosun, mesleğiyle ilgili konuşurken, savlı açıklamalarda da bulundu.

Gelecek planlarıyla ilgili konuşan Cenk, “Her şeye açığım. 30 yaşındayım. Futbol yaşantımın en olgun, en âlâ yıllarındayım. Çok şanssız sakatlıklar yaşadım. Ancak hepsini geride bıraktım. 1 aydır saha antrenmanı yapıyorum, 2 haftadır ekiple çalışıyorum. Yüzde 100 egzersizlere hazırım.” sözlerini kullandı.

“Süper Lig’de asgarî 15 gol atarım”

Muhteşem Lig’den teklif aldığını söyleyen başarılı golcü, “Şu anda çok fitim, hiç olmadığım kadar fitim. Kendimi muhteşem hissediyorum. Uygun bir kamp devrinin akabinde yeni grubumla başarılı bir dönem geçirmeyi hedefliyorum. Bonservisi elinde olan bir futbolcuyum. Türkiye, İngiltere, İspanya, Amerika ve Dubai’den teklifler var. Fakat şampiyonluk için gayret eden, Avrupa gayesi olan kadrolarda forma giymek istiyorum. Zira o yarışmacı heyecanı seviyorum. O heyecanı özledim. Türkiye neden olmasın? Harika Lig’i bilen bir oyuncuyum. Menajerimle ve babamla oturup en düzgün kararı vereceğiz. Türkiye’de asgarî 15 gol atarım diye düşünüyorum.” dedi.

“İngiltere’den ayrılacağım”

İngiltere’den kesin olarak ayrılacağını tabir eden tecrübeli oyuncu, “İngiltere’den yüzde yüz ayrılacağım. Premier Lig’de şampiyonluk kovalayan kadrolarda oynamam mümkün gözükmüyor. Öteki teklifler 30 yaşında planları olan beni hiç heyecanlandırmıyor. Meskeni toparlıyorum. Burada mevzu para değil, Şampiyonluk yarışını özlüyorsunuz. O yüzden maksatları olan yarışmacı bir ekibe gideceğim. Benim için bu koşullar İngiltere’de yok.” formunda konuştu.

Ortadaki fark 1.5 milyon euro

Öte yandan siyah-beyazlı kadroyla transfer görüşmeleri yapan Cenk Tosun, Beşiktaş’tan 3 milyon euro üzere bir maaş isterken, Ahmet Parıltı Çebi ise futbolcu cephesine “1.5 milyon eurodan fazla veremeyiz.” cevabı verdi.

Çebi, daha evvel yaptığı açıklamada da, “Cenk Tosun bizim evladımız. Onunla ben görüştüm lakin fiyat konusunda ortamızda çok büyük fark. İster miyim? Kendi koşullarımda evet. Kabul ederse buyursun gelsin, yoksa yolu açık olsun.” tabirlerini kullanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.