Bakan Bilgin maaşı bağlanmayan EYT’liler için ay sonunu işaret etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, NTV yayınına katılarak soruları yanıtladı.

“Asgari ücret ne kadar olacak?” sorusuna “Temmuz ayında değerlendireceğiz. Amacımız asgari ücreti belli bir düzeyde tutmak” yanıtını veren Bilgin’in diğer konu başlıklarında yaptığı açıklamalar ise özetle şöyle:

EYT: Toplam başvuru sayısı 1,7 milyonu geçti. 1 milyon EYT’liye maaşları bağlandı. Bu ay sonuna kadar tüm EYT’lilerin maaşı bağlanacak. Tüm EYT’lilerin birikmiş maaşları, bayram ikramiyeleri hesaplara yatacak.

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 22 BİN TL: En düşük memur maaşı 22 bin lira olacak. Refah payı ile birlikte en düşükten yukarıya doğru bir düzenleme yapacağız.

7 BİN 500 ÜZERİ EMEKLİ MAAŞI ARTACAK: En düşük emekli maaşı 7 bin 500 yaptık. Ama bu rakamın üzerinde alana zam yapılmadı. Temmuz ayında 7 bin 500 TL’nin üzerinde maaş alanlara uygulanacak zam oranı maaşa göre belirlenecek. Aşağıdan yukarıya doğru bir artış yapacağız. Rahat edecekleri bir düzenleme yapacağız.

EK GÖSTERGE: 3600 ek göstergede hazırlığımız tamam. Meclis açılır açılmaz birinci dereceye gelen tüm kamu görevlileri bundan yararlanacak. Eksik kalan tüm kesimler de hakkını alacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir