Bahçeli: ABD’nin ve küresel emperyalizmin paravan Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu, büyükelçiyi de alsın yanına birlikte siyaset yapsınlar

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake‘in Millet İttifakı’nın Cumuhrbaşkanı Adayı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüşmesine ilişkin olarak, “Alın birini vurun ötekine. Büyükelçinin muhatabı Kılıçdaroğlu mudur? Bu nasıl bir çirkefliktir? Büyükelçinin tutumu aynı zamanda iç siyasi gelişmelere müdahil olmaktır. ABD’nin ve küresel emperyalizmin paravan Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Kılıçdaroğlu büyükelçiyi de alsın yanına, birlikte siyaset yapsınlar. Ben az söyledim, siz çok anlayın. Allah’ın izniyle, milletimizin iradesiyle 14 Mayıs’ta şer güçleri alt edeceğiz” yorumunu yaptı. ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake, AKP’li Numan Kurtulmuş, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u da ziyaret etmişti.

“Cumhur İttifakı yaptı mı adam gibi yapar”

Bahçeli, Türkgün gazetesinin sorularını yanıtladı.  Cumhur İttifakı olarak verdikleri her sözü tuttuklarını belirten Bahçeli, “Emekli maaşlarını asgari 7500 liraya çıkardık. Bayram ikramiyelerini 2000 bin liraya yükselttik. Gazilerimize ödenen aylıkları asgari ücret düzeyine ulaştırdık. Güvenlik korucularımızın emekli aylığı 7500 liradan az olmayacak. Geçici işçilerimizi kadroya aldık. EYT sorununu çözdük. Sosyal devlet anlayışı tam olarak egemen oldu. Cumhur İttifakı yaptı mı adam gibi yapar” diye ifade etti.

14 Mayıs seçimlerine kendi amblem ve liste ile gireceklerini ifade eden Bahçeli, “Bu kararımız kesindir. Başarılı olacağımıza sonuna kadar da inanıyorum” dedi. Erdoğan’ın adaylığına itiraz arayışlarının boşuna olduğunu belirten Bahçeli, “Sayın Erdoğan’ın adaylığından ödleri patlıyor. Kaybedeceklerini görüyorlar. Cumhurbaşkanımızın adaylığını hazmedemeyenlere sufleyi küresel çıkar grupları, yeminli Türkiye düşmanları vermiştir. Kutlu yürüyüş devam edecektir” dedi.

Bahçeli “Cumhur İttifakı olarak Türkiye’mize sahip çıkacağız. Depremin ağır sonuçlarını ortadan kaldıracağız. Bölgesinde ve küresel zeminde güçlü Türkiye’yi birlikte kuracağız. “Önce Ülkem ve Milletim, Sonra Partim ve Ben” diyoruz. “Her şeyden Önce Türkiye” kararındayız. Ülkemizin gıpta edilecek dayanışma ve yardımlaşma iradesiyle çok kısa sürede ayağa kalkıp doğal felaketlerin derin izlerini sileceğine inanıyorum. Gayret bizden Tevfik Allah’tandır”  diye konuştu. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir