Bade İşçil’den dikkat çeken ‘tiyatro’ açıklaması: Benim haddim değil

Rol aldığı “Ezel”, “Kuzey Güney”, “Ufak Tefek Cinayetler” üzere üretimlerle isminden kelam ettiren, son günlerde de Gain’de yayınlanan His Asena’nın birebir isimli yapıtından uyarlanan “Aslında Özgürsün” dizisinde oynayan oyuncu Bade İşçil, Hülya Koçyiğit’in TRT 2’de seyirciyle buluşan “Film Üzere Hayatlar” programına konuk oldu. İşcil’in, programda tiyatro oyunculuğuyla ilgili açıklamaları ise hayli dikkat çekti.

‘Belki ben de birinin hakkını yemişimdir’

Bir tarafının tiyatro yapmak istediğini söyleyen oyuncu, tiyatro eğitimi olan insanlara saygısızlık olarak gördüğü için ise yapmadığını söz etti. İşçil, bahse ait şunları söyledi:

“Dizi biraz daha tanınan kültürle ilgili, sonradan yapılabilir. Tiyatro yapmak, eğitimini almış olan insanlara saygısızlık olur üzere. Yapanlar da var, hürmet duyuyorum. Ben haddim değilmiş üzere düşünüyorum. Ben moda ve dokumacılık tasarımı okurken hevesimi kıran bir şey olmuştu. Çok varlıklı insanların yahut eşleri çok varlıklı olan insanların, ben o kadar emek harcarken keyfi olarak moda meskeni açması, arkadaşlarla bir ortada bir atölye açmayı hesaplarken ve bütçeleri düşünürken, benim duyulmak için savaş vermem gerekirken, onların basitçe ulaşıyor olması benim hevesimi kırmıştı. Tahminen ben de ekranda bir iş yaparak, temel işimi yapmayıp oyunculuğu seçmiş biri olarak bile, birinin hakkını yemişimdir.’’

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.