Avcılar’da kahvehanede silahlı hengame: 1 meyyit, 2 yaralı

Olay, dün saat 21.30 sıralarında Denizköşkler Mahallesi Mümtaz Sokak’taki kahvehanede meydana geldi. Nihat Taş (59) yakını Turan Taş(53) ile kahvehane sohbet ettiği sırada, öbür masadakilerle bilinmeyen nedenle tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesiyle taraflar birbirlerine silahla ateş etti.

Silahlı hengamede, Recep Esvet ağır yaralanırken, kahvehanede tavla oynayan Murat Çopur ve Ayhan Davet Çevik yaralandı. Saldırganlardan biri elindeki tabancasını park halindeki arabasına bırakarak yanındaki kişi ile orta sokaklara hakikat kaçtı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımı sevk edildi. Sıhhat grupları yaralıları hastanelere kaldırdı. Ağır yaralanan Recep Esvet kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polis, kahvehanede bacaklarının ortasına silahı saklayan Mahmut Esvet’i gözaltına alırken, kaçan iki şüpheliyi yakalamak için ise çalışma başlattı.

İfadesi alınan Mahmut Esvet, ağabeyi ile kahvehanede oturdukları sırada silahlı taarruza uğradıklarını ve yanında bulunan silahla karşılık verdiğini söyledi. Kaçan iki şüphelinin kahvehaneye geldiği araba, polisin incelemesinin akabinde alımlı ile kaldırıldı.  Polisin olayla ilgili çalışması sürüyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.