AKP’den kontratlı işçi ve EYT açıklaması

AKP Küme Lider Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, mukaveleleri işçi ve EYT’li (emeklilikte yaşa takılanlar) kesitle ilgili açıklamada bulundu.

AKP Küme Lider Vekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ait açıklamalarda bulundu.

Yeniden belde statüsü kazanan Çankırı’nın Dodurga beldesinde AKP adayının oyların yüzde 90’ına yakınını alarak seçildiğini söyleyen Akbaşoğlu, “Cumhur İttifakı’nı sandığa gömeceğiz, iktidar gidici” üzere telaffuzlarda bulunan muhalefetin mahcup duruma düştüğünü aktardı.

En isabetli ve yanlışsız seçim anketinin Dodurga’da ortaya konulduğunu aktaran Akbaşoğlu, “Dodurga’daki seçimler, ‘6 artı 1 yemek yeme ittifakı’nın sandığa gömüldüğü tarih olarak tarihe geçti. Bu sonuçlar milletimizin teveccühünün AK Parti ve Cumhur İttifakı’ndan yana olduğunu bir kere daha gösterdi” dedi.

SÖZLEŞMELİ İŞÇİ VE EYT AÇIKLAMASI

Millete verdikleri her kelamı yerine getireceklerini vurgulayan Akbaşoğlu, şöyle konuştu:

*Ne dedik; ‘Memur ve emeklilerin maaşlarını düzenleyeceğiz. 3600 ek göstergeyi yasalaştıracağız’ yaptık. Artık de kontratlı işçinin durumunu ele alarak haklarını yasalaştıracağız.

*EYT’li kardeşlerimizin durumunu ele alarak 2022’de bunları neticelendireceğiz. 3600 ek gösterge ile ilgili sonuçları görüyoruz. Bu yasa artık uygulanıyor. İnşallah bu bahisle ilgili de söylediğimiz üzere, ekim ayında Meclisimiz açıldığında çabucak gündemimize kontratlı işçinin mali ve toplumsal haklarının ele alınması ve takım hakkının ele alınması suretiyle bu kısmın durumlarının kanunla netleştirilerek daimileştirilmesi kelam konusu olacak.

*Bu çalışmanın çabucak ardından EYT’li bölümün durumu ele alınarak bu da çözümlenmiş olacak. Verdiğimiz kelamları adım adım gerçekleştirdik, gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar ne kelam verdiysek yaptık, bundan sonra da sözlerimizi motamot yerine getireceğiz. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.