ABD’de silahlı şahıs FBI ofisine girmeye çalıştı

ABD’nin Ohio eyaletindeki Cincinnati kentinde bulunan ABD Federal Soruşturma Ofisi’nin (FBI) ofisine silahlı bir şahıs girmeye çalıştı.

Yerel saatle 09.00 sıralarında yaşanan olayın akabinde açıklama yapan FBI, “Alarmın devreye girmesinin akabinde silahlı saldırgan FBI özel casuslarını fark ederek kaçtı” sözlerini kullandı.

Olay yerinden aracıyla uzaklaşmaya çalışan saldırganın takip edildiğini söyleyen polis sözcüsü, “Araç durduğunda saldırgan ve kolluk kuvvetleri ortasında çatışma yaşandı” dedi.

Olayın Eski ABD Lideri Donald Trump’ın meskeninde yapılan aramanın akabinde gerçekleşmiş olması dikkat çekti.

Trump’ın malikanesinde arama yapılmıştı

Eski ABD Lideri Donald Trump’ın Florida eyaletinde bulunan Mar-A-Lago tatil köyündeki malikanesinde FBI tarafından 9 Ağustos’ta arama yapılmıştı. Operasyona reaksiyon gösteren Trump, takımların konutundaki bir kasayı da açtığını sav ederek, “Florida, Palm Beach’teki hoş konutum Mar-A-Lago şu anda kuşatma altında, büyük bir FBI casusu kümesi tarafından baskın yapılıp işgal edildi. İlgili devlet kurumlarıyla çalıştıktan ve iş birliği yaptıktan sonra meskenime yapılan bu habersiz baskın gerekli yahut uygun değildir. Kasama bile girdiler. Ülkemiz için karanlık vakitler. Daha evvel bir ABD Liderinin başına bu türlü bir şey gelmemişti” sözlerini kullanmıştı.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.