A Ulusal Basketbol Takımı’ndan Cedi Osman, Furkan Korkmaz ve Alperen Şengün açıklaması

A Ulusal Erkek Basketbol Kadrosu Genel Menajeri Muratcan Güler, NBA’de forma giyen ulusal basketbolcular Alperen Şengün, Cedi Osman ve Furkan Korkmaz’ın neden ulusal kadro takımında olmadığı konusuna açıklık getirdi.

A Ulusal Erkek Basketbol Kadrosu, FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri’nde B Grubu’ndaki son maçında 3 Temmuz Pazar günü deplasmanda Büyük Britanya’nın konuğu olacak. Müsabaka öncesinde A Ulusal Erkek Basketbol Kadrosu Genel Menajeri Muratcan Güler açıklamalarda bulundu.

FIBA kararıyla Belarus’un ihraç edilmesinin akabinde insanların başında İngiltere maçının çok değerli olmadığı tarafında algı oluştuğunu lakin galibiyet sayılarının bir üst kümeye taşınacağından ötürü müsabakanın kıymetli olduğunu lisana getiren Muratcan Güler, “Takımda durum pek güzel. Açıkçası yaklaşık bir aydır hazırlıklarımızı hoş bir biçimde tamamladık. Antrenmanımızı yapıp, İngiltere’ye uçacağız. Orada bizi kıymetli bir maç bekliyor. FIBA’nın bir ay evvel yaptığı açıklamayla, Rusya ve Belarus’un ihraç edilmesi sonrasında bizim kümesi geçmemizden ötürü, bu maçın kıymetli olmadığı istikametinde insanların başında bir algı oluştu. Buna açıklık getirmek isterim. Puanlarımızı, bir üst kümeye taşıdığımız için her galibiyet çok kıymetli. Biz de İngiltere’ye yüzde yüz galibiyet parolasıyla gidiyoruz. Arkadaşlarımızın hepsi, özverili ve hoş bir halde idmanlarını yaptı. Artık bu maçı kazanıp, ufak bir orta verip, Ağustos ayındaki programımıza bakmayı düşünüyoruz” tabirlerini kullandı.

“DÜNYA KUPASI’NA GİTMEK İSTİYORUZ”

Dünya Kupası’na katılmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen Muratcan Güler, “Tabii ki daha güzel formda üst kümeye çıkmak isterdik. Yunanistan maçlarından bir adedini kazanmış olsaydık çok daha yeterli formda kümesi bitiriyor olacaktık. Lakin öbür taraftan Sırbistan, Letonya ve Belçika geliyor. Kolay bir süreç olmayacak. Ağustos ayının sonunda, Kasım ayı ve Şubat ayında bir pencere olacak. Biz Dünya Kupası’na gitmek istiyoruz. Onun için de elimizden geleni yapacağız” halinde konuştu.

“CEDİ, FURKAN VE ALPEREN…”

NBA’de forma giyen Cedi Osman, Furkan Korkmaz ve Alperen Şengün’ün Büyük Britanya karşısında vazife yapamayacağını belirten Genel Menajer Güler, “Bununla ilgili NBA ve FIBA bir muahede yaptı. Olağan koşullarda Avrupa Şampiyonası’nın bir yıl evvel oynanması gerekiyordu. Lakin corona virüsünden ötürü yapılmadı. Bu yaz program çok sıkışık. 3 tane tertip olarak görüyorlar. Şu anda oynayacağımız pencere, Ağustos penceresi ve Avrupa Şampiyonası. NBA’den yapılan açıklamada, oyuncular 3 tertibin 2’sine katılırlar. Lakin 3’üncü tertip kulübün takdirine kalır dediler, Cedi Osman, Furkan Korkmaz ve Alperen Şengün için ise kulüpleri şu anda bu pencereye müsaade vermedi. Fakat Ağustos ayından itibaren bizimle çalışmalara devam edecekler. Miami, Ömer Faruk Yurtseven’e müsaade verdi. Buradan onlara da çok teşekkür ediyoruz. Hem Ömer’i çok özleşmiştik daima bir arada izlemek için, hem de o grubumuzun kıymetli modüllerinden bir tanesi” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.