5. İslami Dayanışma Oyunları’nda gümüş madalyayı Bursalı sportmen kazandı

Bursa Büyükşehir Belediyesporlu taekwondocu Hatice Kübra İlgün 5. İslami Dayanışma Oyunları’nı gümüş madalyayla tamamladı.

Konya’da gerçekleştirilen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda Bursa Büyükşehir Belediyesporlu ulusal taekwondocu Hatice Kübra İlgün, ikinci olarak gümüş madalya kazandı. Tokyo 2020’de üçüncü olarak Bursa’ya birinci Olimpiyat madalyasını kazandıran Bursa Büyükşehir Belediyesporlu taekwondocu, Konya’da gerçekleştirilen tertipte da madalyayı es geçmedi. Mayıs ayında Avrupa, Temmuz ayında ise Akdeniz Oyunları şampiyonu olan Hatice Kübra İlgün, İslami Dayanışma Oyunları’nda 57 kiloda birinci çeşidi maç yapmadan geçti.

Organizasyonda çeyrek finalde Özbekistan’dan Madina Mirabzalova’yı mağlup eden Hatice Kübra İlgün, yarı finalde İran’dan Nastaran Valizadeh ile karşılaştı. Rakibiyle oynadığı maçtan da galibiyetle ayrılan Bursa Büyükşehir Belediyesporlu ulusal taekwondocu, Fas’tan Nada Laaraj karşısında şanssız bir hezimet alınca 5. İslami Dayanışma Oyunları’nı ikinci olarak gümüş madalyayla tamamladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.